ZIRB – dizajnový zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovač vzduchu je dôležitý najmä vo vykurovacej sezóne, kedy vlhkosť vzduchu výrazne klesá. Zvlhčovače vzduchu uľahčujú dýchanie, predchádzajú zvýšenej chorobnosti. Prečo ich používať? U väčšiny ľudí spôsobuje nízka vlhkosť vysúšanie slizníc dýchacích ciest, ktoré vedie k ich podráždeniu a taktiež zvyšuje pravdepodobnosť infekcie alebo alergickej reakcie.  Zvlhčovač vzduchu je dôležitý najmä vo vykurovacej sezóne, kedy vlhkosť vzduchu výrazne klesá, uľahčujú dýchanie, predchádzajú zvýšenej chorobnosti. Vzduch je k životu rovnako potrebný ako voda a potraviny. Aj keď sa jeho kvalita v priebehu roka výrazne nemení, v zimných mesiacoch sa klíma vykurovaných panelákových bytov mení na púšť.

Zdravotné účinky

Odporúčame vám najprv odmerať vlhkosť vzduchu v miestnosti. Ideálna hodnota je okolo 50 %. Ak ste prišli ste na to, že vlhkosť  je nižšia ako 40 %, zvlhčovač vzduchu by sa mal stať vaším verným partnerom vášho domova. Suchý vzduch vie pekelne rozdráždiť sliznicu, vedie k dusivému kašľu, dráždi oči a v neposlednom rade aj pokožku, ktorú nadmerne vysušuje. Alergici a astmatici nám isto dajú za pravdu, že suchý vzduch je hotová katastrofa. Skúste sa zamyslieť nad tým, ako sa vám v noci spí. Ak máte problémy so spánkom, môže to súvisieť aj so suchým vzduchom v spálni.

ZIRB

Vysušená nosná sliznica nie je schopná dostatočne zachycovať vírusy, baktérie a alergény alebo prachové čiastočky. Tie potom ľahšie prenikajú hlboko do dýchacích ciest. Tento stav vyčerpáva imunitný systém a môže spôsobovať celkovú únavu. ZIRB je Unikátny zvlhčovač vzduchu v drevenom prŕodnom prevedení. "Príroda je naše obľúbené miesto kde trávime čas. Sme presvedčení, že naše prírodné prostredie  je pre náše telo najlepšie. Prostredie, v ktorom žijeme a pracujeme, je rozhodujúce pre naše zdravie a pohodu. Prečo borovica? Upokojujúce a zdravé účinky borovice sú známe predovšetkým v alpskej oblasti  už po celé generácie." Predstavujeme vám tento krásny dizajnový kúsok prírody.

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať