Betónové náušnice Industry Jewels

Betón

Betón a jeho mnohotvárnosť už dobre poznáme - rôznymi spôsobmi inšpiruje umelcov či remeselníkov, ktorí vyrábajú svietidlá, nábytok do interiéru i exteriéru, kúpeľňové alebo kuchynské doplnky. Zoznam produktov, ktoré sa dajú vytvoriť z tohto materiálu ale nekončí pri úžitkových predmetoch. Kto by bol povedal, že betón je schopný hrať hlavnú rolu v módnom priemysle ako doplnok ženskej krásy, konkrétne betónové náušnice?

Industry Jewels

Tvorcovia v Industry Jewels dokázali pretvoriť betón v šperky. Vášeň pre dizajn a tento, pre klenot nezvyčajný materiál ich doviedla k alchýmii v produkcii špeciálnych zmesí. V roku 2014 prijali výzvu a pustili sa do práce, kedy sa im podarilo vymyslieť unikátnu technológiu, ktorá umožňuje dosahovať súbor vlastností vhodných pre betónové náušnice. Svojou ľahkosťou, vodeodolnosťou a pohľadnosťou nemajú konkurenciu svojho druhu a tiež sú cenovo dostupné.

Výroba

"Na výrobu používame biely dánsky cement najvyššej akosti a triedený kremičitý piesok. Naše šperky naviac ošetrujeme špeciálnym náterom, ktorý odpudzuje vodu - vďaka nemu sa nepoškodí v daždi ani pri kúpaní v bazéne. Každý šperk ručne odlievame do formy, z ktorej ho vyberáme po 24 hodinách. Následne nechávame odliatok tvrdnúť 30 dní, aby betón vyzrel a získal maximálnu pevnosť. Potom ho ručne brúsime, očisťujeme a prípadne naň nanášame potlač. V záverečnej fáze sa šperk ručne kompletizuje, aby z nej vznikol jedinečný originál. Naše betónové náušnice sú prírodné a hypoalergénne. Kovový driek a zapínanie sú vyrobené z chirurgickej ocele, ktorá je šetrná k ušiam a je bez alergénov.”

Ponuka naušníc

V ponuke nezvyčajných dizajnérskych náušníc nájdeme klasické základné geometrické tvary - štvorec, trojuholník, kruh alebo hexagon v ušiach betónové náušnice vyzerajú skutočne pôsobivo. Dokonca,okrem betónovej sivej, na spestrenie farebnej škály, sú k dispozícii aj farebnejšie varianty s potlačou. Myslíme, že tento šperk je určený pre širokú vekovú skupinu - je nositeľný napríklad pre dospievajúce rebelky,  mladé ženy a mamičky, aj štýlové nestarnúce babičky. Dokonca si pár náušníc vieme predstaviť ako doplnok aj v modernom edgy business štýle. A možno nielen pre ženy. Super nápad, originálne prevedenie, nenápadne nápadný efekt.

Zdroj: www.industryjewels.cz

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať