Summer House – Oberbergen, Burgenland, Rakúsko

Drevostavby

O tom, že sa v súčasnosti dostáva do popredia tendencia výstavby ekologických rodinných domov, niet žiadnych pochýb. Práve medzi takéto rodinné domy patria napríklad aj spomenuté drevostavby. Tie zvyknú byť obľúbenou voľbou predovšetkým pre cilovú skupinu mladých ľudí a pre tých, ktorí sa chcú svojím príbytkom čo najviac priblížiť prírode. Drevo má výborné vlastnosti - výnimočný pomer hmotnosti k pevnostným vlastnostiam, čo z neho robí kvalitný stavebný materiál. Veľa nás má predstudky ohĺadom životnosti. V prípade kvalitnej realizácie v podaní špecializovanej firmy môžu mať drevostavby dlhšiu životnosť ako murované domy. Ekológia - recyklovateľný stavebný materiál, vďaka čomu je samotná výstavba drevostavieb ekologická a úsporná...

Dispozičné riešenie

Summer House - rodinný dom získal prestížne ocenenie Drevostavby roka 2012! Výsledný koncept domu na štvorcovom pôdoryse, vychádza z predstáv majiteľov a možností, proporcií pozemku. Prevažnú väčśinu plochy prízemia zaberá centrálny obytný priestor – kuchyňa, jedáleň a obývacia izba, ktorý je otvorený do podkrovia galériou prístupnou po celom obvode, čím je zabezpečená vzdušnosť a otvorenosť priestoru. Výhľadom na malebné mestečko je dotvorená jedinečnosť obytnej časti. S obytným priestorom susedí spálňa s rovnakým maľebným výhľadom. Na poschodí je situovaná nočná časť a zároveň doplnkové funkcie – hosťovské izby, šatník a kúpelňa so saunou.

Koncept

"Novostavba rešpektuje štýl majiteľov a ich snahu o vytvorenie útulného a teplého domova , čo sme podčiarkli použitými prírodnými materiálmi na fasáde aj v dome – tehla, kameň a drevo." Rodinný dom rieši harmonickým spôsobom nároky na funkčno - prevádzkové vzťahy, architektonicko-kompozičné parametre v nadväznosti na dobu, materiálové i ekonomické možnosti a požiadavky budúceho majiteľa, resp. užívateľa stavby. Riešenie vo svoj prospech výrazne využíva orientáciu domu vzhľadom na osvetlenie, oslnenie či vzťah k prístupovým komunikáciám. Aj vďaka preslneniu dostal svoje pomenovanie "Summer House".  Ocnujeme prácu architektov a rovnako otvorený prístup a doveru zo strany investora. Inšpirujte sa v priloženom videu o rodinnom dome.

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať