Napísali o nás

Napísali o nás


VOGUE CS

Půl garáž, půl obývák.

Automobily se mohou stát natolik velkou vášní, že se od nich člověk nechce vůbec odloučit. Investor s takovou diagnózou oslovil slovenské studio Create Space. Takto specifický interiér pro sběratele sportovních vozů jsme objevili mezi přihláška‐ mi do letošního ročníku soutěže Interiér roku. Jeho dispoziční schéma je jednoduché: spojuje dva hlavní prostory, které jsou obsahově i materiálově kontrastní, ale přesto působí v harmonické symbióze. Z obývacího pokoje se prochází do srdce objektu, do „showroomu“, kde se nachází limitovaná edice vozu Mercedes‐AMG GT Black Series. Tyto prostory, stejně jako exteriér a interiér, jsou vzájemně propojeny panoramatickým oknem. Lineární svítidla zdůrazňují morfologii a křivky vozu a zároveň přinášejí z každého úhlu jiný zážitek.

Kompletný článok nájdete na: www.vogue.cz

Viac o projekte sa dozviete na: bunker

Vogue - Create Space

Nominácia - INTERIÉR ROKU 2023 

Každoročně oceňovány výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty.

Interiér byl typologicky i obsahově jedinečným zadáním. Sny je potřeba si plnit. Není pochyb o tom, že automobily jsou investorovou vášní.  Projekt proto reagoval na poptávku po originálním prostoru, který by byl symbiózou pracovny a autosalonu. Odvaha a osobnost investora, který nám dal volnou ruku, nám umožnila přetvořit interiér podle našich představ a věnovat pozornost každému detailu při realizaci. Je zřejmé, že objekt patří k ojedinělým typologickým realizacím, a právě proto jsme si celý proces velmi užili. Zásadní vztah investora a architekta je důležitý vždy, ale u této zakázky obzvlášť. Interiér má všechny předpoklady k tomu, aby dobře sloužil svému účelu a uživatelé byli spokojeni.

Kompletný článok nájdete na: www.interierroku.cz

Viac o projekte sa dozviete na: bunker


ASB - Najčítanejší web o architektúre a stavebnom biznise

Vášeň k autám preniesli do interiéru. Unikátne zadanie plní veľký sen investora

V zahraničí tento koncept nie je novinkou. Odvaha a osobnosť investora, ktorý dal autorom voľnú ruku, umožnila transformovať interiér podľa ich vízie a klásť dôraz na každý detail pri realizácii. Dopyt po originálnom priestor je v symbióze pracovne a showroomu pre auto. Materiálový koncept je postavený na protikladoch. Kontrast tmavých materiálov s dôrazom na haptické a akustické vlastnosti vytvárajú útulnú atmosféru v časti lounge. Protiklad tvorí showroom, kontrastné biele materiály od liatej podlahy, až po obklady stien s vysokým leskom. Výsledkom je...

Kompletný článok nájdete na: www.asb.sk

Viac o projekte sa dozviete na: bunker

Bunker publikácia ASB

YIM.BA — Yes In My Bratislava

Ultimátny luxus a jedinečné riešenie v jednom. Architekti navrhli unikátny priestor pre zberateľa výnimočných áut

Ľudia majú rozličné zberateľské koníčky. Patria k nim aj jedinečné autá, ktoré sú samé osebe dizajnovým klenotom, zasluhujúcim si adekvátne umiestnenie a prezentáciu. Mimoriadne atraktívnym príkladom, ako sa to dá spraviť, je projekt Bunker, spájajúci pracovňu a showroom. Ide o mimoriadnu komináciu špičkovej architektúry, dizajnu a interiérových riešení, aká je v našich končinách unikátom. Napriek tomu, že išlo o typologicky zriedkavú realizáciu, si architekti prácu na projekte podľa vlastných slov užili. Výsledkom je jedinečný interiér, ktorý so sebou prináša nielen potrebnú funkčnú náplň, ale tiež množstvo prepracovaných detailov a zaujímavých dizajnérskych prístupov. Ide o príklad luxusného riešenia, ktoré nie je v našich končinách také bežné. Dobrou správou je, že investor sa rozhodol prezentáciu svojej vášne zveriť kvalitným architektom. Výsledkom je skutočne unikátne dielo.

Kompletný článok nájdete na: www.yimba.sk

Viac o projekte sa dozviete na: bunker

YIMBA - publikácia

ATRIUM Magazín 

Automobilová vášeň - v inom svetle.

Zabudnite na utilitárnosť a umastenú nevlúdnosť tradičných garáží. Príklad «bunkra» z dielne Create Space ukazuje zvyčajne prehliadanú typologickú nevyhnutnosť rodinných domov v úplne inom svetle. Architekti k Mercedesu pristúpili s kurátorskou bázňou: «Vystavené vozidlo je majstrovský kus dizajnu. Preto je v tomto prípade umiestnené v interiéri rovnako ako šperky alebo volne stojaca vaňa v iných projektoch. Dokonca aj interierové dvere miznú v nenápadnom rastri lesklého bieleho obloženia. Kým auto obýva žiarivú bielu miestnosť, vedlajšie útočisko pre majitela je, naopak, vnorené do prítmia, mäkkosti, domáckej útulnosti a uvolnenosti.

Kompletný článok nájdete na: atriummagazin.sk

Viac o projekte sa dozviete na: bunker

Atrium -Create Space

Architektonický portál - Archinfo.sk

Byt na Dunaji, Viedeň

Rekonštrukcia výrazne otvorila a rozšírila dennú zónu pôvodného viedenského bytu. Špecifikom riešenia sú otvorené priehľady, ktoré však nevylučujú oddelenie spoločných priestorov a intímnejších častí. Cieľom rekonštrukcie bolo zbaviť byt zbytočných priečok a čo najviac otvoriť dispozíciu. Rekonštrukcia znamenala výrazný stavebný zásah, pôvodné nenosné priečky boli takmer úplne odstránené, zachovaný ostal iba rámec obvodových a nosných konštrukcií. Jednotlivé časti / izby bytu po prestavbe nedefinujú samotné priečky, ale nábytok a materiály.

Viac o projekte sa dozviete na: byt-na-dunaji-vieden

Archinfo byt na Dunaji

Nezvyčajný dom potrebuje nezvyčajný interiér

Rodinný dom v rakúskom Unterkirchbach

Unikátnu atmosféru v interiéri umocňuje luxusné riešenie kuchyne. Kombinácia čiernej s čierno-zlatistou mramorovou pracovnou doskou kontrastuje s jednoduchou betónovou podlahou. Ďalšou príjemnou zaujímavosťou v kuchyni je zelená stena z machu. Kombináciu čiernej a tmavého mramorového vzoru nájdeme aj v kúpeľni. Za povšimnutie stojí aj riešenie pece v obývacom priestore a hra s osvetlením. Osvetlenie je dôležitou súčasťou atmosféry, ktorú jednotlivé miestnosti majú...

Viac o projekte sa dozviete na: nezvycajny-dom-potrebuje-nezvycajny-interier

Nezvyčajný dom

Smart bydlení na 30m2

Garsónka ve Vídni

Bydlení na ploše 30 m2, nemusí být v žádném případě stísňující, jak ukazuje projekt slovenského architekta Petra Fritsche. Smart byt ve Vídni je důkazem, že čtvereční metry nejsou tím nejzásadnějším předpokladem kvalitního bydlení. Architekt vytvořil praktický prostor pro bydlení. Vznikla tak jednoduchá garsonka, do které se vešlo vše podstatné. Klíčem k úspěchu a úlohou architekta bylo především vytvořit minimalistický a funkšný design. Každý kus nábytku je proto vyrobený na míru.

Viac o projekte sa dozviete na: smart-byt-30m²

Smart byt 30m2

Inspiri - je magazín pre všetkých milovníkov bývania.

Otvorený priestor utužuje vzťahy

Možno ste už počuli, a budete s nami súhlasiť, že kuchyňa je srdcom každého domova a rodiny. Nie vždy je možné tomu interiér prispôsobiť, no ruky profesionálov sa vždy zvládnu aspoň priblížiť k vytúženému ideálu. S malou kuchynkou v paneláku možno nespravíte zázraky, no ak vám to priestorové možnosti dovoľujú, určite rekonštruujte a vytvorte si aj vy doma otvorený priestor. Či už spojíte kuchyňu s obývačkou, alebo obývačku s jedálňou, je na vás. Presne tak sa stalo aj v nádhernom viedenskom byte, v ktorom je hlavným ohniskom domácnosti prepojenie troch inak samostatných izieb.

Kompletný článok nájdete na: www.inspiri.sk

Interiér Kuchyňa

Homelook.sk

ŠKANDINÁVSKY ŠTÝL V KOCKE

Štúdio Create Space zabezpečilo návrh a realizáciu interiéru pre mladý úspešný pár z Bratislavy. Aké boli ich nároky: útulnosť, modernosť, nadčasovosť. Tieto tri vlastnosť perfektne vystihujú v posledných rokoch milovaný interiérový štýl – škandivnávsky. Najoriginálnejším prvkom celého interiéru sú lamely – uvidíte ich v chodbe, v kuchyni, ale aj v obývačke. Tento prístup k dizajnu kombinuje krásu, jednoduchosť a funkčnosť. Využiteľnosť izbie, materiálov či jednotlivých kusov nábytku sa odvíja od drsného podnebia v severnej Európe. Škandinávci jednoducho preferujú užitočnosť a jednoduchosť.

Kompletný článok nájdete na: www.homelook.sk

homelook.sk

Forbes Slovensko

V byte mali málo miesta, vymysleli komodu, ktorú ocenili za svetový dizajn.

Dvaja Slováci Peter Fritsch a Silvia Mládenková, architekti žijúci vo Viedni, vytvorili z vlastnej potreby a núdze multifunkčnú komodu Create Space, ktorá sa dokázala presadiť vo svetovej konkurencii. Za svoj dizajn získala ocenenie A’ Design Award v kategórii Nábytok, dekorácie a domácnosť. Odborná porota posudzovala 7 754 projektov zo 170 krajín. Zo svojho výrobku nechcú mať masovú záležitosť a plánujú ju vyrábať na zákazku. Na výrobe komody sa podieľajú okrem dizajnérov ďalšie tri subjekty: stolár, kováčska výroba a spoločnosť zaoberajúca sa výrobou elastických lán, ktoré si nechali vyvinúť pre svoje účely.

Kompletný článok nájdete na: www.forbes.sk

Forbes

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov - SAID

Create Space - dizajn mini bytu

Architekti z Createspace prinášajú to, čo tieto byty potrebujú. Maximálne využitie potenciálu s minimálnym obmedzením. Čaro mini priestorov spočíva v konfrontácií veľkých očakavaní v malom priestore, alebo – veľa kompromisov na malej ploche. Garsónka by mala byť povinná jazda pri zbere skúseností. Veď trend do budúcna naznačuje, že s plochou to pôjde dolu vodou. Byty s väčšími rozmermi budú jednoducho drahé. To, či luxus vystrieda rácio a eko, môžeme len hádať. Dizajnéri s ‚mini‘ skúsenosťami však majú našliapnuté na túto vlnu, ktorá bude raz oveľa prirodzenejšia, ako sa dnes môže zdať. Vďaka za túto skvelú ukážku

Kompletný článok nájdete na: https://www.said.sk

Smart byt SAID

A' Design Award and Competition

Mul­ti­funkčná komoda od slo­ven­ských archi­tek­tov, získala A' Design Award 2017!

A' Design Award & Competition je jednou z najväčších každoročne se konajúcich medzinárodných súťaží dizajnu na svete. Je organizovaná v najširšom spektre všetkých špecializácií dizajnu a ocenené projekty získajú veľkú mediálnu publicitu. Každý rok sú prihlásené, kreatívne, technologicky a dizajnérsky inovatívne projekty oceňované cenou A' Design Award.  Jedno z najprestížnejších svetových ocenení v oblasti produktového dizajnu. Mul­ti­funkčná komoda  získala A' Design Award 2017 v kategórii Furniture, Decorative Items and Homeware. V ročníku 2016-2017 bolo  do súťaže registrovaných 35.559 projektov. Z nich 27.805 bolo eliminovaných a 41-členná medzinárodná porota posudzovala rekordný počet 7.754 produktov z 170 krajín v 110 kategóriach. Podľa hodnotenia poroty patril modulový systém slovenských tvorcov k najlepším produktom v oblasti priemyselného dizajnu.

Kompletný článok nájdete na: competition.adesignaward.com


SMART BYT: BYDLENÍ NA 30 m²

Dubová podlaha byla moderní před lety a bude i za sto let

Architekt vytvořil prostor, který je praktický, multifunkční, kombinuje komfort a efektivitu dispozice pro práci i zábavu. Klíčem k úspěchu je minimalistický design. Každý kus nábytku je vyrobený na míru, do vestavné skříně je zakomponována dokonce i kompletní kuchyně. Vznikla tak jednoduchá garsonka, do které se vešlo vše podstatné. Úlohou architekta bylo především vytvořit funkční bydlení, prostor je proto rozdělen na tři logické funkční zóny. Využit byl i „optický klam“ – i malá místnost může působit vzdušně.

Zdroj: www.stavba-profi.cz

Stavba-profi.cz

HOME je magazín o moderním bydlení, architektuře...

Skandinávský minimalismus v paneláku? Proč ne!

Náročný proces rekonstrukce třípokojového bytu přinesl moderní, nadčasový, ale přitom útulný byt pro mladý pár. Inspirace severským designem pokračuje i v koupelně. Je jednoduchá, monochromatická, nic tu není navíc, navzdory tomu je plně funkční a komfortní. Při realizaci minimalistických bytů je nutné řešit nábytek a úložné prostory na míru. Podobně tomu bylo i v tomto případě. Jinak by nevynikl „uklizený“ charakter minimalistického bytu.

Kompletný článok nájdete na: homebydleni.cz

Magazín HOME

Internetový deník EARCH.cz

Slovenští architekti navrhli interiér garsonek o rozloze 30 m2

Jak chytře a funkčně navrhnout byty o ploše pouhých 30 metrů čtverečních? Touto otázkou se zabýval slovenský architekt Peter Fritsch ze studia Create Space při návrhu interiérů dvou malých bytů v hlavním městě Rakouska. Jednoduše a čistě řešený interiér získal v první řadě multifunkční vestavěnou stěnu s dostatkem úložných prostorů, barevné a materiálové řešení pak podporuje optické zvětšení bytu.

Kompletný článok nájdete na: www.earch.cz

magazín EARCH.cz

Magazín o bývaní - Môjdom.sk

Škandinávsky minimalizmus v bratislavskom paneláku? Prečo nie!

Náročný proces rekonštrukcie trojizbového bytu v bratislavskej Dúbravke priniesol moderný, nadčasový, ale pritom útulný byt pre mladý pár.  Architekt Peter Fritsch sa inšpiroval škandinávskym dizajnom a silným prepojením s prírodou. Inšpirácia severským dizajnom pokračuje aj v kúpeľni. Je jednoduchá, monochromatická, nič tu nie je navyše, napriek tomu je plne funkčná a komfortná. Architekt zvolil ako dominantu interiéru drevené zvislé lamely, ktoré nájdeme na viacerých miestach. Sú originálnym prvkom, ktorý graficky dotvára celý interiér. Opakujú sa v priestoroch chodby, v kúpeľni, ale aj v obývačke.

Kompletný článok nájdete na: mojdom.zoznam.sk

Rekonštrukcia bytu

Magazín o architektúre, stavebníctve ASB.sk

Ako opticky zväčšiť priestor? Tento byt je malý, ale smart

Čo si predstavíte, keď sa hovorí o smart bytoch? Väčšine z nás sa vybaví šikovný priestor, ktorý ponúka pohodlné moderné bývanie so všetkým, čo k nemu patrí – vrátane technických vymožeností a predovšetkým variability. Architekt Peter Fritsch navrhol takéto byty s plochou len 30 štvorcových metrov. Dokázal, že aj malý byt môže byť plne funkčný. Verili by ste, že bývanie na takejto ploche nemusí byť stiesňujúce, ale môže byť aj zábavou? Architekt v nových projektoch z Viedne ukázal, že štvorcové metre nie sú najdôležitejšie, ak ide o kvalitu bývania. „Aj v garsónke môžete žiť plnohodnotne a bez pocitu, že vám všetko padá na hlavu.

Kompletný článok nájdete na: www.asb.sk

Magazín ASB.sk

Pěkné bydlení

Zpátky domů, do paneláku

Mladá rodina zatoužila po pobytu v zahraničí vrátit se domů – na Slovensko, do Bratislavy. Svůj nový domov se rozhodli vybudovat v paneláku. A podařilo se. Povolaný architekt zde vytvořil opravdu útulné a osobité místo k životu. Byt s dispozicí 3+1 se nachází v sedmém patře dvanáctipodlažního panelového domu na sídlišti v bratislavské městské části Dúbravka. Jako místo pro život si jej zvolil mladý úspěšný pár s dítětem – rodina se na Slovensko vracela ze švýcarského Curychu. Nároky měli investoři vysoké. Prostor měl být útulný, moderní a nadčasový.

Kompletný článok nájdete na: www.peknebydleni.cz

pěkné bydlení

Startitup.sk

Mul­ti­funkčná komoda od slo­ven­ských archi­tek­tov, do kto­rej scho­váš polo­vicu bytu.

Mul­ti­funkčná komoda Cre­a­teS­pace chce štý­lo­vým spô­so­bom vyrie­šiť prob­lém malých bytov a sties­ne­ných pries­to­rov. Kla­sic­kou cha­rak­te­ris­ti­kou veľ­kých miest sú sties­nené pod­mienky malých bytov. Sčasti je táto situ­ácia spô­so­bená vyso­kou cenou za meter štvor­cový, sčasti veľ­kým dopy­tom po bývaní a rela­tív­nym nedos­tat­kom miesta. Naj­lep­ším prí­kla­dom je Hong Kong, kde štvor­členné rodiny bežne žijú v bytoch men­ších ako 50 met­rov štvor­co­vých, no malé a rela­tívne drahé byty nie sú ničím zvlášt­nym ani v Bra­ti­slave. Tvor­co­via Cre­a­teS­pace tvr­dia, že tak­mer 40% ľudí dnes žije v sties­ne­ných pod­mien­kach a prie­merný životný pries­tor pre 1 osobu pred­sta­vuje 15,4 m2. Tím na čele s Ing. arch Pet­rom Frits­chom sa teda roz­ho­dol vytvo­riť kus nábytku, ktorý by tento prob­lém pomo­hol rie­šiť. Namiesto zväč­šo­va­nia bytov, prečo nezmen­šiť plo­chu per­ma­nen­tne zabranú nábyt­kom? Vzni­kol tak pro­to­typ mul­ti­funkč­nej komody Cre­a­teS­pace. Jej roz­mery sú iba 125/55/115 cm, no dokáže plno­hod­notne nahra­diť viac ako 10 kusov nábytku. Náj­deš v nej stôl, ktorý má nasta­vi­teľnú výšku a šírku. Môžeš ho teda pou­žiť ako jedá­len­ský stôl, bar, kuchyn­skú pra­covnú plo­chu či pra­covný stôl.

Kompletný článok nájdete na: www.startitup.sk

Startitup

Interez.sk

Tejto komode od slovenských architektov stačí len pár sekúnd na to, aby vás očarila

Aby ste z priestoru, ktorý je okolo vás vyťažili čo najviac, všetko čo potrebujete, je otvorená myseľ. V dobe, keď takmer 40% ľudí žije v stiesnených pomeroch a priemerný životný priestor pre 1 osobu predstavuje 15,4 m2, sa stáva multifunkčný nábytok ideálnym riešením.  Komoda CreateSpace predstavuje riešenie ako plnohodnotne usporiadať  malý priestor. Výzvou bolo spojiť minimalistický dizajn s funkčnou premenou bez ujmy na komforte a pohodlí. Inteligentný modul môže nahradiť viac než 10 kusov nábytku a niekoľkými jednoduchými  pohybmi  sa vždy prispôsobí vašim požiadavkám.  So svojimi skromnými rozmermi 125/55/115 cm v sebe skrýva stôl s nastaviteľnou výškou a šírkou, využiteľný najrôznejšími spôsobmi, či už ako bar na rýchle občerstvenie, alebo plnohodnotný jedálenský stôl pre 2 až 4 osoby. Súčasťou celku sú taktiež 4 integrované jedálenské a 2 barové stoličky. Popri tom si zachováva viac než 60% úložného priestoru. Vo vašom byte takto ušetrí až 6,5  m2. Priestoru predsa nikdy nie je dosť!

Kompletný článok nájdete na: www.interez.sk

Interez

TOPKY.sk

Slováci vymysleli nábytok budúcnosti: Zázračná komoda na VIDEU rieši problémy s bývaním.

BRATISLAVA/VIEDEŇ – Budúcnosťou bývania je multifunkčný nábytok, myslia si slovenskí architekti Peter Frisch a Silvia Mládenková, ktorí pôsobia vo Viedni. Ich najnovším výtvorom je tzv. multifunkčná komoda, ktorá dokáže nahradiť viac ako desať kusov nábytku. Podľa tvorcov komody je pre ľudí žijúcich v stiesnených pomeroch ideálnym riešením multifunkčný nábytok. Priemerný životný priestor pre jednu osobu predstavuje až pre 40 percent ľudí len viac ako 15 metrov štvorcových. „Cieľom je dostať komodu do sériovej výroby a sprístupniť ju ľudom, ktorým by v domácnosti bola nápomocná,“ uviedli architekti.

Kompletný článok nájdete na: www.topky.sk

topky

Kreativita.info

Multifunkčná komoda zo slovenskej dielne v sebe skrýva viac ako desať kusov nábytku a ešte čosi navyše!

Nábytok, ktorý sa razom premení z komody na stôl vám ušetrí peniaze i priestor na život. V dnešnom trende minimalistických interiérov sa táto komoda stáva hitom. Jej tajomstvo spočíva v tom, že v sebe schováva celé kusy nábytku, ktoré z jej dizajnových pružinových dvierok rýchlo vykĺzne na svetlo sveta. Jej rozmery sú iba 125 x 55 x 115 cm, ale vytvoríte z nej viac ako 10 kusov nábytku. Jej tvorcovia, Ing.arch Peter Fritsch, BSc. Silvia Mládenková a Peter Toma, ju trefne nazvali CreateSpace. K jej pozitívam patrí nielen variabilita, ale aj mnoho farebných prevedení. Napriek tomu, že v sebe skrýva osem stoličiek a stôl, stále obsahuje viac ako 60% voľného úložného priestoru. Ak ste doteraz rozmýšľali, ako čo najlepšie využiť priestor vašej obývačky, táto komoda je odpoveďou, ktorú hľadáte.

Kompletný článok nájdete na: www.kreativita.info

KREATIVITA.INFO

Designforumshop.com

Aby ste z priestoru, ktorý je okolo vás vyťažili čo najviac, všetko čo potrebujete, je otvorená myseľ.

V dobe, keď takmer 40% ľudí žije v stiesnených pomeroch a priemerný životný priestor pre 1 osobu predstavuje 15,4 m2, sa stáva multifunkčný nábytok ideálnym riešením. Komoda CreateSpace predstavuje riešenie ako plnohodnotne usporiadať malý priestor. Výzvou bolo spojiť minimalistický dizajn s funkčnou premenou bez ujmy na komforte a pohodlí. Inteligentný modul môže nahradiť viac než 10 kusov nábytku a niekoľkými jednoduchými pohybmi sa vždy prispôsobí vašim požiadavkám. So svojimi skromnými rozmermi 125/55/115 cm v sebe skrýva stôl s nastaviteľnou výškou a šírkou, využiteľný najrôznejšími spôsobmi, či už ako bar na rýchle občerstvenie, alebo plnohodnotný jedálenský stôl pre 2 až 4 osoby. Súčasťou celku sú taktiež 4 integrované jedálenské a 2 barové stoličky. Popri tom si zachováva viac než 60% úložného priestoru. Vo vašom byte takto ušetrí až 6,5 m2. Priestoru predsa nikdy nie je dosť!

Kompletný článok nájdete na: www.designforumshop.com

Designforumshop

Mojinterier.sk

MULTIFUNKČNÁ KOMODA.

KOMODA A ÚLOŽNÝ PRIESTOR - Všetky funkcie, ktorými tento multifunkčný nábytok disponuje, je následne možné usporiadať do jedného kompaktného celku s maximálnym využitím miesta. Komoda si tak zachováva viac ako 60% úložného priestoru. Popri funkčnej stránke bol dôraz kladený na dizajnovo zaujímavý vzhľad. Neštandardný prístup k úložnému priestoru umožňujú elastické laná, ktoré podčiarkujú originálny charakter tohto nábytku. Materiál a farby- Komoda môže byť vyrobená z masívneho dreva alebo kvalitnej laminovanej drevotriesky a nerezovej ocele. Okrem funkčnej variability komoda upúta taktiež pestrou paletou farebných prevedení a je možné ju prispôsobiť k vášmu interiéru výmenou farebnosti lán a dreva podľa vášho výberu.

Kompletný článok nájdete na: www.mojinterier.sk

mojinterier

Homeincube.cz

Komoda s bonusem.

Milujeme nábytek, za jehož designem jsou lidé, kteří přemýšlejí. Našli jsme architekty, kteří se rozhodli pomoci všem, co bojují s prostorem. Víme, že takových domácností není málo a že se tento praktický kus nábytku rozhodně hodí. Podívejte se, co navrhli, vyrobili a nyní se chystají zařadit do sériové výroby. Ti, co se nemohu dočkat, si komodu mohou objednat už teď.

Kompletný článok nájdete na: www.homeincube.cz

HomeInCube

DesignVid.cz

Slováci navrhli multifunkční komodu skrývající židle i stůl.

Slovenské studio Create Space navrhlo multifunkční komodu, která dokáže z malého prostoru bytu vytěžit maximum. Podle studia čtyřicet procent lidí žije ve stísněných prostorách a proto se multifunkční nábytek stává ideálním řešením. Prototyp komody v sobě ukrývá nejen místo pro ukládání věcí, ale také několik dalších kusů nábytku jako stůl či židle. Vytvoříte z ní tak jídelní stůl nebo pracovní zázemí.

Kompletný článok nájdete na: www.designvid.cz

DesignVid

Earch.cz

Skřínko, prostři se!

Téměř všechny životní činnosti si nárokují určitý prostor, a to mnohdy i ve chvíli, kdy je nevykonáváme. Volný, nezaplněný prostor se pak často stává nadstandardem. Autoři multifunkčního nábytku ze studia Create Space nabízí řešení, díky kterému je možné využívaný prostor podle potřeby dynamicky proměňovat, nebo vše složit do jediného kusu nábytku a užívat si volné plochy. Komoda môže byť vyrobená z masívneho dreva alebo kvalitnej laminovanej drevotriesky a nerezovej ocele. Okrem funkčnej variability komoda upúta taktiež pestrou paletou farebných prevedení a je možné ju prispôsobiť k vášmu interiéru výmenou farebnosti lán a dreva podľa vášho výberu.

Kompletný článok nájdete na: www.earch.cz


Archicakes.cz

MULTIFUNKČNÁ KOMODA CREATESPACE.

Komoda CreateSpace predstavuje riešenie ako plnohodnotne usporiadať malý priestor. Inteligentný modul môže nahradiť viac než 10 kusov nábytku a niekoľkými jednoduchými pohybmi sa vždy prispôsobí vašim požiadavkám.

Kompletný článok nájdete na: www.archicakes.cz

Multifunkčná komoda CreateSpace

Inhaus.cz

Multifunkčná komoda.

Aby ste z priestoru, ktorý je okolo vás vyťažili čo najviac, všetko čo potrebujete, je otvorená myseľ. V dobe, keď takmer 40% ľudí žije v stiesnených pomeroch a priemerný životný pri…n zdroj: www.createspace.sk Styl: Moderní,Klasický,Skandinávský,Minimalistický

Kompletný článok nájdete na: www.inhaus.cz

Inhaus.cz

Zn.sk

Dizajnérsky kúsok zo Slovenska: malá komoda ukrýva stôl, stoličky aj…

Jediný kus nábytku a nakoniec sa v ňom ukrýva viacero variácií pracovných stolov, jedálenského stola, sušiaka na mokrú bielizeň, barový pult so stoličkami, či miesto jednoduchého posedenia. Dizajn tejto špeciálnej komody pochádza od Ing.arch Petra Fritscha a BSc. Silvie Mládenkovej.  Málo miesta, alebo len nudný nábytok? Ak aj vás trápi stiesnený priestor, málo miesta v byte, či len máte chuť po zaujímavom kúsku, ktorým si vytvoríte viacero kombinácií a prekvapíte návštevy, podobné dizajnérske kúsky môžu byť otázkou aj odpoveďou zároveň. Peter Fritsch, autor tejto multifunkčnej komody prezradil, že z nápadu v roku 2015 trvalo rok, než dosiahol konečnú podobu. Prototyp predstavujúci sa aj vo videu, je na prvý pohľad jednoduchou komodou, avšak v sebe a na sebe ukrýva jednotlivé diely, s ktorými sa dá narábať prekvapivo inak, než by ste s bežnou komodou bežne dokázali. Zvláštnosťou je, že nepoužíva sklo, ale na zneprehľadnenie dnu sú využívané elastické priečky. Tie splnia všetky účely, ktoré by sa inak riešili pomocou skla, či iných materiálov.

Kompletný článok nájdete na: www.zn.sk

Multifunkčná komoda CreateSpace

Share Post