Zdravé sedenie na sedacích vakoch

Dobré nápady môže mať ktokoľvek, no málokto si nájde cestu k ich uskutočneniu.  Vzorový príklad, si môžeme odsledovať z dnes už úspešne realizovaného nápadu sedacích vakov. Nadšenie pre tento projekt zdieľame o to viac, že nesie značku Originálny Slovenský Výrobok. Začiatky tohto inšpiratívneho príbehu sa datujú na rok 2008 a dokonca na opačnej strane glóbusu - prvotná myšlienka autora sa totiž zrodila na návšteve v Austrálii. Domov si ale firma Rimo Vak našla v Nitre, kde sa produkcia pýši vysokou kvalitou použitých materiálov a top štandardom ich spracovania, priateľským pracovným prostredím a rodinnou atmosférou, ktoré prajú kreatívnym a inovatívnym podnetom.

V súčasnosti sa sedacie vaky stávajú rovnocenným prvkom nábytku v domácom prostredí, ba svojím spontánnym oddychovým charakterom oživujú bežný priestor. Hodí sa do detskej izby, do haly, nájde si miesto aj pri gauči v obývacej izbe, no a na terase resp. balkóne si obzvlášť zaslúži prítomnosť. Dôležité je spomenúť, že tieto sedacie vaky majú označenie zdravé sedenie, pretože ich výplňou sú desaťtisíce EPS guľôčok, čo znamená, že sa dokážu dokonale prispôsobiť tvaru tela a zvolenej polohe sedenia. Na otázku, čo vlastne patrí do palety výrobkov Rimo Vak, odpovedá sám zakladateľ firmy a hlavný tvorca, pán Martin Michlik:

"Našou prvoradou ideou bolo povýšiť sedacie vaky na sedacie kreslá, čo sa nám aj skutočne podarilo. Takže okrem klasických bean bagov a vankúšov máme v ponuke aj sedacie vaky držiace tvar. Interiérová kolekcia vyrobená z poťahových látok sa kvalitou rovná štandardným sedacím zostavám. Exteriér wp (waterproof – vodeodolný) je vyrobený z exkluzívneho materiálu, vyznačujúceho sa dlhoročnou stálofarebnosťou, nepremokavosťou a protiplesňovou úpravou.  No a kolekcia rimmoo Kids zase hrá farbami a tvarmi ideálnymi pre tých najmenších.”

 Medzi doplnkami nájdeme aj vaky s návlekom, ktoré majú jednoduchú údržbu. Táto alternatíva je ideálna napríklad do spoločných oddychových priestorov v administratývnych budovách alebo do otvorených chillout zón na festivaloch. Možnosť je tiež výroby vakov s vlastnou potlačou, ktorá ponúka príležitosť na účelový marketingový doplnkový nástroj. Fakt, že existuje značka na domácej platforme, ktorá dokáže akosťou a vlastnosťami konkurovať zahraničnej produkcii nás nesmierne teší. Nech sa darí, Rimo Vak!

Zdroj: rimmoo.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať