Multifunkčné poličky – Pendulumshelf

Pravdepodobne každý z nás pozná pocit, keď porozumieme niečomu, čo má dômyselnú funkciu a taktiež hlbší zmysel. Keď sa takýto filozofický moment spojí aj s adekvátnym zhmotnením - stáva sa z neho malý zázrak. Tentoraz máme možnosť nazrieť presne do takého druhu myšlienkového a umeleckého stvárnenia v jednom.

Tento vzrušujúci príbeh zrodenia Pendulum®Shelf sa odohráva v susednom Rakúsku. Mozgom, srdcom a remeselnou rukou série poličiek je návrhár Andreas Radlinger, ktorého láska k drevu začala, keď asistoval v stolárskej dielni, no potom ho viedla k štúdiu interiérovej architektúry. Od tej praktickej časti prešiel aj k teoretickému, oveľa abstraktnejšiemu pohľadu - vo svojom dizajne vidí viac než iba objekty a poličky. Neúnavne sa venuje téme zmeny týkajúcej sa vízie reinterpretácie našej schopnosti zmeniť vlastné fyzické prostredie. Andreasov ideologický koncept setu poličiek sa nezaoberá nachádzaním správnych odpovedí na riešenie priestorových otázok interiéru, je skôr založený na hľadaní neznámych možností pre ich užívateľov. Jeho dizajn mobilizuje, povzbudzuje užívateľa k interakcii, aby mohol odvážne vplývať na svoj privátny priestor. Skúma možnosti flexibility a neobmedzenosti, ponúka príležitosť na instantné vylepšenia priestoru, poukazuje na fakt, že séria relatívne malých kusov nábytku môže byť multifunkčná.

Pendulum®Shelf je kúsok poézie v každodennom živote, ktorý si užívateľ môže pretvárať na množstvo spôsobov. Skrýva v sebe policu, šatník, stôl, skriňu a oveľa viac, podľa toho, ako si ho nakonfigurujeme. Je navrhnutý tak, aby užívateľovi umožnil vykonať zmeny vo všetkých existujúcich častiach. Podľa zmeny životného štýlu užívateľa sa mení aj riešenie jeho nábytku a interiéru. Produkcia Pendulum®Shelf si zakladá na vysokej kvalite, poličky sú ručne vyrobené z lokálnych materiálov. Drevené časti z masívneho brezového dreva, ktoré sa vešajú na laná s ručne viazanými uzlíkmi a súčiastky na upevnenie na stenu sú z nehrdzavejúcej ocele alebo medi. Tlieskame nábytkovému chaméleonovi a tiež jeho tvorcovi!

Zdroj: pendulumshelf.store

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať