Teufel reproduktory s tradíciou

Pozornosť dnes venujeme spoločnosti, ktorá vyvinula svoje technológie pre jeden z našich piatich zmyslov - pre sluch. V súčasnosti je pre nás prirodzené, že všeobecne máme  k dispozícii celkom dobrý zvuk z bežných zariadení, ktoré používame. Ale predsa, kto by nemal rád nekompromisne vysokokvalitný zvuk? Vývoj spoločnosti Teufel je skutočne inšpiratívny a fakt, že o jej fungovaní hovoríme už takmer štyri desaťročia, svedčí o chytrej schopnosti prispôsobiť sa zmenám, ktoré prináša inovácia, technológie a tiež globálny záujem.

Začiatok histórie tejto spoločnosti sa datuje na rok 1979, kedy sa v Berlíne začalo dariť kvalitným, cenovo dostupným komponentom reproduktorov. Firma sa dokázala pružne poddať dopytu a vďaka tomu o pár rokov neskôr sprístupnili zákazníkom aj možnosť online objednávok. V roku 1988 vyrobili prvé modely ready-made reproduktorov, ktoré mali na trhu veľký úspech. V polovici '90. rokov, kedy sa objavili prvé dévédéčka, technici v Teufel navrhli sústavu reprákov pre domáce kino a v roku ‘97 si už audio fanušíci vyberali z katalógu na webovej stránke. Úspech obchodnej stratégie sa overil aj v predaji nových modelov súvisiacich s verejným rozšírením počítačov, potom sa do portfólia produktov zaradili samostojace reproduktory a multi-room streaming sústavy. V roku 2014, už s názvom Teufel Raumfeld, si kamenný obchod našiel nový domov v štýlovom berlínskom Bikinihaus.

Pravdepodobne, technický pokrok by asi nestačil, keby chýbal estetický vývin tohto audio nábytku. No, tvorcovia na nadčasovosť a eleganciu Teufel nezabudli a tiež ju posúvajú na vyššiu úroveň. Tieto reproduktory sa hodia do interiérov so súčasným moderným štýlom, do minimalistických, ba aj dekoratívnejších prostredí. Niektoré sústavy pôsobia napriek svojej fyzickej veľkosti hanblivo, sú trochu menej výrazné, no nájdu sa aj kusy s extrovertným charakterom. V každom prípade sa krásne ladné línie hranolovitých objektov ľahko stanú favoritom každého interiéru, ktorého majiteľ ma citlivý a náročný sluch. 

Z neuveriteľne širokej škály produktov si dokáže vybrať ktokoľvek. Dostupné sú rôzne druhy reprákov (compact,bookshelf, column, tower speakers), hi-fi reproduktory so zosilňovačom, mini repráky, pre fanušíkov hier sú určené stereo a surround gaming zariadenia. Z kontaktných prenosných systémov sú k dispozícii slúchadlá proti hluku a bluetooth slúchadlá. Takýto Teufel headset sme mali možnosť vyskúšať aj my, a náš názor? Je to iný, zázračný svet!

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať