Woodyfier – reproduktor podľa zákonov prírody

Ľahký, kompaktný a prakticky nezničiteľný - taký je český pasívny rezonátor, ktorý svojou jednoduchosťou a funkčnosťou začal dobíjať svet. Tvorcovia ho pokrstili menom Woodyfier, ktoré vďaka svojej veľavravnosti netreba dlho analyzovať.  Jedinečný zosilňovač zvuku funguje na základe akustického princípu - tieto zákony požičané od prírody boli dlho študované a testované dizajnérmi, kým produkt nabral konečnú podobu. Prvotný nápad sa zrodil v roku 2014, kedy sa začalo pracovať na vývoji produktu v spolupráci s odborníkmi v oblasti hudobných nástrojov. Drevený hranol v rozmeroch 38 x 12 x12 cm s váhou 350 g, na hornej strane má v strede úzky otvor, čiže priestor na vloženie smartfónu a na oboch stranách má uši kuželovitého tvaru. Reproduktor funguje bez elektriny a bez akéhokoľvek iného napájania. Je univerzálny, pretože je prispôsobený všetkým mobilným telefónom a rozmerom.

Materiály

Čo sa týka výroby, reproduktor je 100% handmade z dreva, neobsahuje žiadnu umelú hmotu ani kov. Trvalú udržateľnosť efektívne podporuje teda aj svojim správaním, pretože v porovnaní s inými konvenčnými reproduktormi je odolný voči vode a bežným pádom.

Modely

V ponuke sú modely vyrobené z rôznych typov dreva, nachádzame ich v hladkej verzii: Jelša, Dub, Jaseň a Iroko, ďalej máme rozšírenú možnosť si vybrať dva dostupné modely Jaseň Hi a Jelša Hi, ktoré majú zaujímavú pridanú štruktúru. Je celkom pravdebodobné, že sa stane naším spoločníkom nie len v interiéri pri práci na počítači alebo domácich povinnostiach, ale aj na chillout party s priateľmi, na rodinnom pikniku v parku, alebo na cestovateľských dobrodružstvách. Nadšenie z tohto produktu zdieľame nielen my, ale uznania si zaslúžil aj na Prague Design Week 2017 - dostal bronzovú medailu v kategórii Best product. Myslíme, že úspechy nebude žať iba v našich európskych končinách, ale o Woodyfier ešte budeme počuť aj z druhého konca glóbusu!

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať