Ammyla – handmade taška ako šperk

Je veľký dar, ak človek môže robiť v živote to, čo ho baví. Vraví sa, že práca šľachtí ľudí.  Zaujímavý, dokonca príkladový je príbeh mladej Slovenky, ktorá dokázala premeniť svoju vášeň - svoje hobby na kvitnúci perspektívny handmade biznis.  Pod pseudonymom Ammyla tvorí pani Kamila Gemerská, mimochodom, vyštudovaná magisterka umenia. Záujem na slovenskom trhu vzbudila v roku 2009 so svojimi štýlovými handmade taškami. Vtedy to boli módne prvosienky, no dnes jej značka má stabilné miesto v priemysle. Za tie roky spoločnosť vzrástla nielen počtom, ale hlavne špecifickosťou a akosťou.

"Pri tvorbe dávame dôraz na kvalitné vypracovanie a najmä na jedinečnosť, aktuálnosť a originalitu modelov. Každá kabelka je starostilvo handmade pripravovaná v našej dielni od návrhu, strihovú prípravu, výber vhodných látok a kombinácii, až po samotnú realizáciu. Veľký dôraz kladieme na výber kvalitných materiálov, textílií, kože a koženiek. Kabelky sa vyznačujú nápaditými detailami a vypracovaním, ktoré dávajú značke Ammyla osobitý a ľahko rozpoznateľný štýl."

V portfóliu sa nájdu modernejšie batohy, ktoré sa poslednú sezónu nosia vo veľkom štýle, alebo aj menšie či väčšie jednoduché, športové aj elegantné modely kabeliek. Farebná škála, ktorú používajú, je rozmanitá, spájajú sa rôzne odtiene aj vzory. V ich ponuke nájdeme aj zaujímavé tričká, ktorých motívy vychádzajú z grafických a maliarskych prác návrhárky. Sú to najmä hravé a veselé námety, ktoré dokonale dopĺňajú sortiment tašiek. Podobne originálne kúsky nachádzame aj pre deti.Faktom je, že sa tejto kreatívnej firme začalo dariť aj za hranicami našej krajiny. Ich krásne výrobky sa s obľubou nosia v Anglicku, Nórsku, či dokonca v Austrálii. Inšpiratívne pôsobia nielen svojimi produktmi, ale aj vývojovým procesom a vášňou, ktorá ich posúva čoraz vpred. Držíme palce, nech sa darí!

Zdroj: ammyla.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať