Recyklované 2mol svietidlá

V súčasnosti sa stretávame s množstvom zaujímavých produktov remeselníckej kvality, ktorých história začala podobne: raz boli iba nápadmi, potom sa vyvinuli zdokonaľovaním - stali sa projektmi, a nakoniec nachádzajú nadšených priaznivcov aj na medzinárodnom trhu. Je to taký prirodzený proces k úspechu, lebo faktom je, že takíto tvorcovia dávajú život svojim produktom s vášňou a srdcom. Evidentne, človek nemusí mať umelecké vzdelanie na to, aby sa mu darilo v kreatívnej oblasti. Múdro to povedal aj pán Einstein: “Logika ťa dostane z bodu A do bodu B, ale predstavivosť ťa privedie všade.” Potvrdzuje to aj príbeh dvoch bystrých mladíkov, ktorí mimo profesie účtovníka a učiteľa na základnej škole sa zručne pohybujú aj v dielni urob-si-sám. Odtiaľto totiž pochádza ich skvelý nápad pre jedinečné svietidlá, ktoré môžu bezpochybne konkurovať svetovým dizajnérskym kúskom - dokonca možno majú aj väčšiu výpovednú hodnotu.

Svietidlá 2mol majú unikátny pôvod, charakter a účelovosť. Čo sa týka výrobného procesu, až 90% výrobného materiálu je upcyklovaný, teda jeho zdrojom je zber odpadových kovov a plastov z okolia mesta St. Gallen. To v praxi znamená, že tieto krásne lampy vznikajú z plechoviek, kávomatových kapsúl, bicyklových kolies, vrútov a iného, bežnému človeku nepotrebného materiálu. Sociálny prístup návrhárov je tiež úctyhodný: svoje výrobné dielne prispôsobili pracovnej sile s handicapom, takže konečné produkty nesú dávku zmysluplnej kvality a ľudskej dobroty. Neobyčajný je, samozrejme, aj konečný dizajn série týchto svietidiel: ľahká, elegantná lampa pôsobí efektívne a dotvára pozitívnu atmosféru, vyvoláva príjemné emócie. Zaujímavá hra tieňov s geometrickým usporiadaním pritiahne pozornosť v každom interiéri. Hodia sa do akejkoľvek miestnosti, v ponuke totiž nájdeme aj stolné a stojace lampy, ale sú k dispozícii aj lustre.

Inšpirujúce, ekologické a krásne! Tak, a už si len musíme usporiadať kreatívny chaos v hlave a vyprodukovať niečo s podobnou filozofiou, aby sme priložili kúsok k dotváraniu veľdiela zvaného svet.

Zdroj: 2mol.swiss

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať