UMENIE TIEŇOV

 

Umenie

Umenie má rôzne podoby. Vincent Bal - je umelec, fotograf, grafik. Takto znie popis jedotlivých profesii tohto kreatívca z Belgicka. Objavil jedinečnú metódu, pomocou ktorej začal vytvárať naozaj zaujímavé fotografie. Belgický umelec a režisér vždy miloval kreslenie a ilustrácie. Vlani objavil túto jedinečnú metódu, pomocou ktorej začal vytvárať naozaj zaujímavé obrázky a kolekcie. Je umelec, ktorý tvorí umelecké diela pomocou tieňov.  Prišiel totižto s nápadom, ako pomocou nich vytvárať úchvatné a vtipné obrázky. Príbeh  začal tieňom jednoduchej šálky čaju. Teraz si už nemôže pomôcť a vidí veci v tieňoch každodenných objektov.

Dobrý nápad a inšpirácia

Autor priznal, že vytvorenie takého to obrázku netrvá dlho, musí mať iba dobrý nápad aby tak zaujal svoje publikum. Všetko stíha za menej ako pol hodiny. Neexistujú žiadne obmedzenia, jedine čo musí urobiť, je sledovať tieň a zistiť, či ho dokáže priradiť k niečomu, čo by mohol využiť. Pozri sa na niektoré naše obľúbené obrázky. „Keď urobím film, trvá to aspoň tri roky od myšlienky až po publikum. Tu to trvá dve minúty“ , hovorí Vincent.

Nezvyčajné umenie

Predstavujeme vám jeho fotografie - kresby, ktoré dotvárajú tiene úžitkových predmetov bežnej domácnosti. Dokáže touto formou premeniť tieň obyčajných vecí dennej potreby, a tak ho využiť pri tvorbe nezvyčajného umenia. Autor priznal, že vytvorenie podobného námetu netrvá dlho, musí mať iba dobrý nápad aby tak zaujal svoje publikum. Neexistujú žiadne obmedzenia, jedine čo musí urobiť, je sledovať tieň a zistiť, či ho dokáže priradiť k niečomu, čo by mohol využiť. Pozri sa na niektoré naše obľúbené obrázky z jeho kolekcie:

(Zdroj: vincent_bal)

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať