SMART BYTY S PLOCHOU 30M²

Smart byt

Smart byt

Bývanie na ploche 30m² nemusí byť v každom prípade stiesňujúce, ale môže byť aj zábavou! Smart byt je dôkazom, že metre štvorcové naozaj nie sú tým najzásadnejším predpokladom kvalitného bývania. Aj v garsónke môžete žiť plnohodnotne a bez pocitu, že vám všetko padá na hlavu. Praktický a multifunkčný priestor, ktorý kombinuje komfort a efektivitu dispozície pre prácu život a zábavu. Minimalistický dizajn sú kľúčom k úspechu tohto projektu. Každy kus nábytku vyrobený na mieru. Do vstavanej skrine bola zakomponovaná dokonca aj kompletná kuchyňa. Jednoducho garsónka, do ktorej sa zmestilo takmer všetko.

Dispozičné riešenie

Úlohou bolo predovšetkým vytvoriť funkčné bývanie a na maximum využiť úźitkový plochu 30 m². Ide o funkčný koncept, s dobre premyslenou dispozíciou. Dôraz na praktickú a funkčnú stránku návrhu viedol k efektívnemu priestorovému využitiu bytu. Je rozdelený na tri logické funkčné zóny. Vstupnú časť - chodbu s množstvom úložného priestoru a integrovanou práčkou". Kúpeľňa so sprchou a toaletou,, ďalej na centrálnu dennú časť s kuchyňou . Dosiahnúť túto čistú dispozíciu nebolo jednoduché. Eliminovali sme plochy chodby, aby čo najviac plochy zostalo na bývanie. Minimálna plocha = maximálna funkčnosť.

Optický klam

Aj malá miestnosť môže pôsobiť vzdušne. Existujú na to šikovné triky. Priestor opticky zväčšíť bielou farbou, doplnenými o jemné farebné kontrasty. Do "vyčisteného" pôdorysu, ktorý zjednocujú neutrálne biele steny sú vložené nábytkové solitéry. Strohú materiálovú a farebnú paletu dopĺňa výrazná kuchynská linka a hravé zariadenie bytu.

Neviditelná kuchyňa

Minimalizmus dosiahnutý obostavaním takzvaného "jadra", ktorý v sebe ukrýva kompletnú kuchyňu. Z vonkajších častí je obostavaná nábytkom na mieru, ktorý v každéj fáze reaguje na svoje okolie a dopĺňa jeho funkcie. Kompaktný objem obsahuje všetky potrebné funkcie a prvky. Minimálna plocha - maximálny úžitok.

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Multifunkčná kuchyňa
úložný priestor

Zdieľať