SMART BYTY S PLOCHOU 30M²

Smart byt

Smart byt - Bývanie na ploche 30m² nemusí byť v každom prípade stiesňujúce, ale môže byť aj zábavou! Smart byt je dôkazom, že metre štvorcové naozaj nie sú tým najzásadnejším predpokladom kvalitného bývania. Aj v garsónke môžete žiť plnohodnotne a bez pocitu, že vám všetko padá na hlavu. Praktický a multifunkčný priestor, ktorý kombinuje komfort a efektivitu dispozície pre prácu život a zábavu. Minimalistický dizajn sú kľúčom k úspechu tohto projektu. Každy kus nábytku vyrobený na mieru. Do vstavanej skrine bola zakomponovaná dokonca aj kompletná kuchyňa. Jednoducho garsónka, do ktorej sa zmestilo takmer všetko.

Dispozičné riešenie - Úlohou bolo predovšetkým vytvoriť funkčné bývanie a na maximum využiť úźitkový plochu 30 m². Ide o funkčný koncept, s dobre premyslenou dispozíciou. Dôraz na praktickú a funkčnú stránku návrhu viedol k efektívnemu priestorovému využitiu bytu. Je rozdelený na tri logické funkčné zóny. Vstupnú časť - chodbu s množstvom úložného priestoru a integrovanou práčkou". Kúpeľňa so sprchou a toaletou,, ďalej na centrálnu dennú časť s kuchyňou . Dosiahnúť túto čistú dispozíciu nebolo jednoduché. Eliminovali sme plochy chodby, aby čo najviac plochy zostalo na bývanie.

Optický klam - Aj malá miestnosť môže pôsobiť vzdušne. Existujú na to šikovné triky. Priestor opticky zväčšíť bielou farbou, doplnenými o jemné farebné kontrasty. Do "vyčisteného" pôdorysu, ktorý zjednocujú neutrálne biele steny sú vložené nábytkové solitéry. Strohú materiálovú a farebnú paletu dopĺňa výrazná kuchynská linka a hravé zariadenie bytu.

Neviditelná kuchyňa - minimalizmus dosiahnutý obostavaním takzvaného "jadra", ktorý v sebe ukrýva kompletnú kuchyňu. Z vonkajších častí je obostavaná nábytkom na mieru, ktorý v každéj fáze reaguje na svoje okolie a dopĺňa jeho funkcie. Kompaktný objem obsahuje všetky potrebné funkcie a prvky.

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Multifunkčná kuchyňa
úložný priestor

Zdieľať