Stojan na drevo Uhrecki

Posedenie pri krbe

Ročné obdobia sú tou najkrajšou inšpiráciou na štýlové zmeny v interiéri. Tešíme sa na zázraky zimného obdobia a na jedinečnú náladu, ktorú nám dodáva napríklad priateľské posedenie pri krbe s hrčekom vareného vína. Máme ho radi pre ohromujúci živel, ktorý v ňom blkoce, pre jeho sálajúce teplo, pre špecifickú útulnú atmosféru, ktorú dokáže vyčariť všade tam, kde sa nachádza: doma alebo na chalupe. Či sa nám to páči, alebo nie, rozhovory a plány o a pri krboch a ich podmanivom účinku túto zimnú sezónu opäť ožívajú.

Široký výber 

Výber je naozaj široký, keď si chceme vybrať funkčný, estetický a kvalitný kozub. Ak by sme si chcelidoladiť doplnok ku kozubu s rovnakými kritériami, to je už náročnejšia úloha… Presne tento problém analyzovali aj Jozef a Veronika Uhreckí, umelecko -remeselnícke duo, ktoré nedostatok kvalitných produktov na trhu inšpirovalo k jedinému riešeniu: vyrobili naozaj elegantný a dizajnovo minimalistický stojan na drevo. 

Uhrecki

Ich príbeh sa začína na škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici. Jozef navštevoval odbor - umelecké kováčstvo, počas 10 ročnej praxe spoznal možnosti ocele a osvoijil si rôzne kováčske technológie a techniky. Veronika sa priklonila k šperkárstvu, pôsobila v Lednických Rovniach, v Prahe, študovala v Antverpách v Belgicku, venuje sa dizajnu a výrobe šperkov. Ideálne vyvážený pár, ktorý sa vďaka láske k remeslu a spoločnej vášni k materiálom rozhodol zapracovať na spoločnom projekte s názvom Uhrecki

Filozofia

"Hlavnou myšlienkou bolo navrátiť sa k pojmu "umelecký remeselník" - ktorý na vysokej remeselnej úrovni dokáže svoj návrh zrealizovať. V dnešnej dobe sa často skloňuje slovo dizajn, no výroba končí mnohokrát veľmi ďaleko od dizajnéra. Značku Uhrecki sme založili pod účelom vytvárať najmäinteriérové doplnky, funkčné objekty, ktoré však disponujú aj výtvarnými alebo sochárskymi kvalitami. Vyhľadávame koncepty a nápady pre úžitkové predmety, o ktoré dizajnéri akoby nemali záujem. Naším prvým produktom je stojan na drevo s krbovým náradím, ale vyrobili sme aj alternatívnu variantu bez náradia. Každý jeden stojan je vyrobený ručne, v podstate z jedného kusu oceľovej platne, ktorá je predtým vypálená plazmou. Železo musí byť dostatočne nahriate, aby sa dalo pekne ohnúť -  zrovnávanie je časovo náročné,  potom nasleduje povrchová úprava. Momentálne máme v ponuke tri farebné prevedenia: čierne, slonovú kosť a hrdzu. " 

Klobúk dole, sme hrdí na slovenskú remeselnícku výrobu takejto kvality a kreativity. Po tomto zážitku si krb bez stojanu Uhrecki už nevieme predstaviť. Čoskoro vyhlásime súťaž o stojan, ktorý si jeden z vás bude môcť následne naplno užívať v pohodlí domova.

Zdroj: uhrecki.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať