TV architect

TV Architect

"Jazyk architektúry je natoľko charakteristický, že ho môžeme považovať za jednotiaci prvok medzi krajinami a kultúrami. Svet architektúry spája.”

Pre niektorých z nás môže druhá veta znieť povedome a tí, ktorí ju ešte nepoznajú, je celkom isté, že si jej zdroj obľúbia. Pramení totiž na webovej stránke, ktorá úspešne zlučuje a sprostredkúva súčasnú európsku situáciu a globálne dianie v architektúre. Na TV architect nájdeme bohatý prehľad rôznych tém zo sveta stavebníctva, developmentu a architektúry, ktoré súvisia nielen priamo s odborným sektorom, ale sú prepojené aj na verejnosť a ponúkajú taktiež laický pohľad. Čo je na tom najlepšie, že sa na tomto webe dočítame o všetkom v čestine! Pred dvoma rokmi bolo na česko-slovenskej úrovni dosť náročné nachádzať komplexné profesionálne informácie a zaujímavosti na jednom mieste. Tento fakt priviedla pána Pavela Basla, investora a majiteľa popredných spoločností v stavebníctve, k nápadu vyvinúť platformu, ktorá by ponúkala oboje, ba dokonca oveľa viac.

TV architect

"Náš projekt ponúka unikátnu kombináciu online televízie s aktuálnym spravodajstvom v odbore. Obsahuje videorozhovory s prominentnými českými architektmi a ich kolegami zo sveta, videoreportáže o najzaujímavejších, najkrajších alebo naopak najkontroverznejších projektoch a tiež relácie o cestovaní za architektúrou, o osobnostiach a ďalších pútavých novinkách. V článkoch a aktualitách prinášame aj hlbší pohľad na smery, ktoré hýbu mestami a ich plánovaním. Nezabúdame ani na informácie o progresívnych technológiach a materiáloch, ktoré sa využívajú pri realizáciach projektov, šetria energiou pri ich prevádzke alebo spríjemňujú prostredie pre život.”

Dnes sa TV architect už môže pochváliť vynikajúcou organizáciou v deviatich základných okruhoch, ktoré návštevníkovi pomôžu s orientáciou a vyhľadávaním. Toto delenie predstavuje: Architektúra a urbanizmus, Inovácia a technológia, Verejný sektor, Development a stavby, Revitalizácia a rekonštrukcia, Zelená architektúra, História a osobnosti, Profily partnerov a Správy a aktuality. Tento architektonický online zdroj nemá konkurenciu v našich zemepisných šírkach - informuje, inšpiruje, motivuje, podáva pozitívne aj menej pozitívne skúsenosti nielen pre expertov, ale aj pre milovníkov architektúry a verejnosť. Tešíme sa jeho vzniku a nevieme sa ho nabažiť!

Zdroj, Foto: www.tvarchitect.com

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať