The Kings Hotel

Od nami obľúbeného minimalizmu a čistých línií sa na moment presunieme do diametrálne odlišného iného žánru interiérovej kreativity. Je to len dôkaz faktu, že súčasný trend a vkus podporuje rôznorodosť estetického vnímania. Niektorým z nás možno názov SBID International Design Awards znie povedome. Je to  medzinárodné prestížne ocenenie designu interiérov, kde svetoví porotcovia, zvučné mená nadnárodných firiem hodnotia vnútorné priestory v rôznych kategóriach. V roku 2018 v kategórii Hotel - dizajn verejného priestoru sa vypracoval na stupeň finalistov interiér kasína King’s Hotel & Spa, ktorý sa nachádza v meste Rozvadov v Českej republike. Autor Ing.arch. Ivo Nahálka z pražského ateliéru Archina Design si evidentne dal záležať na klasickom hotelovom fílingu, ale s naozaj nezvyčajným dizajnom.

The Kings Hotel

Pre návštevníka vytvoril unikátnu skúsenosť priestoru, hneď na prvý pohľad. Tento jedinečný koncept v 5 hviezdičkovom hoteli si prepožičiava inšpiráciu z ruského prostredia - pozorovateľný motív vajíčka Fabergé zdôrazňuje exkluzivitu. Výrazné farby, formy, detaily, použité materiály a štruktúry pôsobia neopakovateľne, skôr ako revéria. Pocitovo tento interiér ponúka neobmedzené možnosti skúmania odlišných perspektív z každého uhla. Celkovo v priestore dominujú nehranaté formy, ktoré vytvárajú plynulé prúdenie množstva vizuálnych informácií a tak so sebou úspešne komunikujú. Stredobodom a objemovo najväčším prvkom veľkorysej otvorenej haly je zlatý bar, ktorý so svojimi zaoblenými tvarmi sprevádza hernú arénu.

Škála odtieňov zlatej je doplnená kráľovskou modrou, ktoré spolu vytvárajú kvalitu luxusu. Markantná, avšak iba dvojfarebná kombinácia zoceľuje dojem z priestoru napriek skutočne kvantitatívne vysokej miere detailov. Podlaha, koberec, stropy, stĺpy, steny, stropné elementy - všetko nasýtené detailmi a dekoratívnosťou. Atmosféru dotvára viacúrovňové osvetlenie, ktoré je, samozrejme, nastaviteľné pre danú situáciu v multifunkčnej hale. Hotelové a kasínové priestory si takýto ozdobný štýl môžu bezproblémovo dovoliť, predsa majú pôsobiť dojmom nekaždodennosti, inakosti, prepychu. Návrh pocitu inej dimenzie sa v tomto prípade úspešne podaril v rámci dobrého dizajnu. O krok ďalej sa už však nachádza hranica gýču - teda podľa nás...

Zdroj: proceram.sk  Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

The Kings Hotel
The Kings Hotel
The Kings Hotel

Zdieľať