Tradično – moderný rodinný dom

Rodinný dom Paňovce titulka

Tradično - moderný rodinný dom:

Investičný zámer výstavby rodinného domu ponúka moderné a zároveň tradičné bývanie rodinného charakteru v centre obce Paňovce. Majitelia, ktorí sú zároveň našimi dobrými priateľmi nás oslovili s požiadavkou na návrh domu. Navrhovať dom pre priateľov je veľkou výzvou a záväzkom zároveň. “V návrhu sme sa snažili využiť potenciál pozemku a jeho orientáciu voči svetovým stranám. Osadenie domu - zámerom je vytvorenie bariéry od priamych pohľadov z ulice a zaručiť tak intimitu.” Požiadavky boli jasné, vytvoriť príjemný rodinný dom, ktorý je prepojením tradičného sedlového domu s nádychom moderného minimalizmu. Interierové požiadavky boli kladené na svetlý priestor, s veľkými presklenými plochami a s kontaktom do záhrady.

Dispozičné riešenie:

vychádza z požiadaviek, potrieb a zvyklostí majiteľov domu. Samotný vstup je zapustený do hmoty domu vďaka čomu je chránený voči poveternostným vplyvom. Na prízemí sa nachádzajú vstupné priestory, ktoré sú prepojené s garážou a technickým zázemím. Po vstupe do obytnej časti návštevníka uvíta otvorený priestor, do ktorého centra sme osadili kuchynský ostrov s knižnicou ako predelovacím prvkom, stolovaním a tiež s priestorom pre relax. Takzvané "Samba" schodisko ústi na druhé nadzemné podlažie ktoré je vizuálne prepojené formou galérie. Otvorená dispozícia je podporená aj vertikálnou gradáciou priestoru v podobe priznaného stropu a odskočeného podlažia.

Rodinný dom, Paňovce 1NP
Pôdorys 1.NP

Materialové riešenie:

Tradično - moderný rodinný dom je navrhnutý v jednoduchých tvaroch a líniách, s použitím jednoduchej farebnosti a drevených lamiel na fasáde. V interiéri sme použili prírodné materiály v kombinácii s monochromatickými farbami žltej, bielej a antracitovej. Nábytok bude vyrobený na mieru,  tak aby sa vedeli maximálne prispôsobiť potrebám majiteľov. Rodinný dom Paňovce - minimalistický dizajn a jednoduché tvary sú podporované a zvýraznené líniovým osvetlením, ktoré sme zapustili fasády, oplotenia a interiéru..

  • Typ projektu:   Návrh rodinného domu
  • Lokalita:            Paňovce, Slovensko
  • Rok:                    2018-2019
  • Plocha:              138,7 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Vizualizácie:      vizualizacie3d.eu (exteriér)

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Situácia
Situácia
Pohľady
Pohľady
Rodinný dom - rez
Rez

Zdieľať