Architektka pečie zákusky

Zmes geometrickýc tvarov a architektonického dizajnu

Keď sa kombinujú stavby a pečenie, prvé čo nám napadne je perníková chalúpka. Majstri svojho remesla na to však majú iný pohľad. Ako to vyzerá, keď architektka pečie? Dinara Kasko- táto ukrajinská cukrárka je skutočnou majsterkou kombinovania chutných zákuskov, geometrických tvarov a architektonického dizajnu. K príprave pečených koláčov pristupuje ako k budovám. “Mám v sebe ešte veľa nerealizovaných nápadov a veľkú túžbu experimentovať,” povedala Dinara pre So Good Magazine.

Architektka pečie zákusky

Presné línie a lesklé povrchy, ktoré pripomínajú skôr tvrdú oceľ a betón ako mäkučký zákusok. Dinara hovorí, že najdôležitejší je prvotný nápad a celkový dizajn torty. Neváha využívať najnovšie technológie ako je 3D tlač a 3D modelovanie a tým posúva svoje cukrárske umenie o level vyššie ako ostatní. “Nechcem napodobňovať ostatných, chcem vytvárať niečo nové.” Pri pohľade na tieto fotografie musíme uznať, že sa jej to veru darí. „Mám veľké nápady a chuť experimentovať! Nechcem napodobňovať ostatné recepty a iných pekárov. Chcem byť jedinečná“. Mal by si to srdce zjesť takú nádheru a prekrojiť ju nožom?

Inšpirácia

Dinara svoje koláče totiž vníma ako budovy a dáva pri ich tvorbe pozor na každý maličký detail, aby ich potom mohla predstaviť priateľom či fanúšikom na Instagrame v dokonalej forme. Vraví o sebe, že nehľadá inšpiráciu v koláčoch druhých ľudí a pri každom pečení popúšťa uzdu svojej fantázii a kreativite, takže po dokončení sa v človeku vynorí dilema, či sa vôbec do takého profesionálneho koláča pustiť, alebo ho nechať niekde vystavený ako umelecké dielo.

Zdroj: www.dinarakasko.com

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať