3D Betónové obklady INEXART

3D Betónové obklady

Materiál neobmedzených možností

Už dávno neplatí, že betón je nudný a chladný. Ale práve naopak. Betón je materiál neobmedzených možností. tvarov a kombinácií. V interiéry môže byť stenou, schodiskom, podlahou, umývadlom, drezom, pultom, alebo kuchynskou pracovnou doskou. Interiérový dizajn pohltili betónové prvky v najrozličnejších podobách a dokonca i v rozličných farebných prevedeniach.

Betón nemusí byť len sivý a chladný

Ak túžite po oživení interiéru, rozhodnite sa pre použitie farebného pohľadového betónu. Jeho farebnosť sa pripravuje pomocou farebných pigmentov, ktoré sú pridávané priamo do základného materiálu , a teda nejde len o povrchové zafarbenie materiálu.

Ako sa betón môže stať súčasťou Vašej domácnosti?

Využitie betónu v interiéri sa nájde v každej miestnosti, v kuchyni, jedálni, obývačke, kúpeľni aj v spálni. Výhodou tohto materiálu je dlhá trvanlivosť a nenáročnosť na údržbu. Betón je extrémne odolný materiál – voči vode, vlhkosti, mrazu a ohňu. Je možné ho brúsiť, leštiť, lakovať, farbiť, dekorovať, ale aj škrabať. Jeho povrch môže byť rovný ako zrkadlo, ale aj hrubý, zrnitý či plastický so štruktúrou dreva a kože.

Betónové obklady Inexart

Kreatívne jadro značky INEXART tvorí manželský pár Barbora Figuli, ktorá študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v odbore voľná textilná tvorba, reštaurovanie a Ivan  Figuli, ktorý študoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici v odbore sochárstvo, voľné výtvarné umenie "Zaoberáme sa návrhom a výrobou dizajnových 3D obkladov z pohľadového betónu. Naše výrobky sú vyrábané ručne s dôrazom na kvalitu. Pre náš výrobný model sme zaviedli pojem - sériová manufaktúra. Interiér je viac ako len to aby  ladili farby, nábytok… každá farba, materiál má svoj význam a vplyv na priestor a atmosféru. Jedným z takýchto unikátnych materiálov je aj betón, prírodný materiál, ktorý má jedinečné estetické kvality. Betón dáva interiéru minimalistický a zároveň moderný sofistikovaný vzhľad. Veľmi zaujímavé na tomto materiály je aj to, že je významný architektonický stavebný materiál ale zároveň delikátny dizajnový prvok. Tento kontrast je zdrojom špecifickej estetiky esencie, ktorú do interiérového dizajnu prináša."

3D Betónové obklady

3D Betónové obklady

Aktuálne sa v portfóliu nachádzajú 3D Betónové obklady a to konkrétne modely - trigon vznikol kombináciou jednoduchej geometrie trojuholníka v kontraste s organickým prvkom zakrivenia jedného rohu "Trigonu".  Vzniká zaujímavý kontrast čistej jednoduchej geometrie a jemných organických tvarov. Prvok je možné kombinovať a vytvárať elegantný  kvetinový vzor alebo dynamickú štruktúru, vhodnú aj na veľké plochy ale aj ako zaujímavý detail. Obklad roger štruktúra tejto jedinečnej geometrie vytvára priestor pre množstvo variácií a asymetrických farebných “akcentov” ktoré pri štandardnej symetrickej, periodickej štruktúre niesu možné. Onedlho však do portfólia prubudnú dalšie zaujímavé prvky.

Betón Inspiráciou

Pre nás je betón veľkou inšpiráciou a veríme, že sa nám podarí inšpirovať aj Vás. V prípade záujmu neváhajte obratiť sa na www.inexart.eu

Zdroj: www.inexart.eu, Instagram: Inexart_concrete_tiles, Facebook: INEXART

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať