The Living Coffee

The Living Coffee

The Living  Coffee Bratislava

Vynikajúca káva, čerstvý croissant, príjemná atmosféra a inšpirujúce priestory - či už plánujeme neformálnu konverzáciu v spoločnosti priateľov alebo pracovné stretnutie s kolegami, určite sa budeme cítiť v kaviarni The Living Coffee Bratislava výborne. K tomu pridáme aj skvelú dostupnosť a bezproblémové parkovanie totožné s komplexom New Living Center a voilà, posedenie v tomto lokále sa môže stať návykovým.

Koncept interiéru

Nás však predovšetkým zaujal dizajn interiéru. Základným pravidlom priestoru, ktorý je navštevovaný najmä cez deň, je prirodzené svetlo. Krásne presvetlená otvorená plocha tvorí veľmi pozitívny primárny dojem. Dispozícia kaviarne je rozložená na dvoch podlažiach. Okrem sedenia na prízemí je kaviareň vybavená sedením na podlaží, ktoré “zastrešuje” barovú časť. Čo sa týka farebného konceptu dizajnu, na prvý pohľad dominuje škála s odtieňmi šedej, zvolené akcenty v podobe vzorov a tapiet šikovne balansujú priestor. Vizuálne kontrasty dodávajú tomuto interiéru nenútenú pestrosť  - striedanie mäkosti a tvrdosti povrchov, materiálov, štruktúr a doplnkov vytvárajú vyrovnanú kombináciu.

Materialové riešenie

Spektrum použitých materiálov je ozaj široký, nachádzame tu priznané kovové konštrukčné aj dizajnové prvky, sklo, keramiku, textílie a drevo. Napríklad, drevené nôžky stoličiek alebo ešte pútavejšie geometrické nôžky sedačiek podčiarkujú dizajnovosť priestoru. Rovnako to platí pre barový pult, ktorý z viditeľnej strany je tvorený z nezvyčajne použitých oceľových dosiek. Ďalšou nepriehladnuteľnou vychytávkou sú nápadné tapety - tá na prízemí zmäkčuje dojem oblým vzorom a tá druhá na poschodí charakterizuje atmosféru tematikou kávy. Charakteristickým prívetivým momentom v interiéri kaviarne je stena z dosiek pri bare, ktorá obsahuje tabuľky s vtipnými textami a kvetináče s bylinkami - ako vytrhnuté z kontextu rodinného domu.

Atmosféra

The Living Coffee Bratislava celkovo pôsobí ucelene a kompaktne. Dokonca sa dá povedať, že dáva pocit atmosféry domova, čo určite uvítajú obyvatelia rezidenčného komplexu. Predsa, kto by nechcel byť pozdravený pred aj po práci šálkou obľúbenej kávy?

Zdroj: the-living-coffee

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať