Svietidlá do detskej izby

svietidlá do detskej izby 09

Správny výber osvetlenia

Všetci vieme, aký dôležitý je výber toho správneho svietidla do každej časti domácnosti a rovnako svietidlá do detskej izby.  O to starostlivejšie musíme pristupovať k výberu svietidiel pre naše ratolesti. Tie vo svojich detských izbách neraz trávia podstatnú časť dňa a optimálne osvetlenie je tak nevyhnutnosťou pre  správny vývoj ich organizmu.

Dizajn a technická stránka

Dostatok vhodného svetla pomáha chrániť detský zrak a zabezpečuje našim najmenším komfort ako pri hrách, tak aj pri plnení ich detských povinností. Popri nesmiernej dôležitosti kladenej na technické vlastnosti samozrejme nesmieme zabúdať na dizajn, vďaka ktorému sa svietidlo stane tým správnym doplnkom do detského kráľovstva fantázie.

Kreativita

I lampa môže byť predmetom detskej kreativity – a odborníkom na kreatívne svietidlá je samozrejme spoločnosť Creative - Cables. V ich ponuke nájdeme svietidlá vhodné pre každú príležitosť a hravý, nekonvenčný štýl robí z ich produktov výbornú voľbu do detských izieb. Veselé káble všetkých farieb dúhy a žiarovky neobvyklých tvarov potešia každého výmyselníka.

Svietidlo Lollipop a UFO

Bavlnený kábel „Lollipop“ napríklad svojimi hrejivými, pastelovými tónmi rozveselí každú izbičku, zatiaľ čo malého piráta určite oslovia lampy v podobe lodného lana. Práve minimalistický dizajn svietidiel prenecháva bezhraničnú voľnosť detskej predstavivosti. Ideálnymi doplnkami do detských izieb sú tiež tienidlá z kolekcie UFO – Unconventional Flying Object. Táto kolekcia vznikla spoluprácou Creative - Cables s množstvom nadaných talianskych ilustrátorov počas Týždňa dizajnu v Miláne v roku 2018. Výsledkom je séria originálnych okrúhlych tienidiel z topoľového dreva. Každé zdobí až dvojica farebných ilustrácií – tienidlá sú obojstranné, a tak je možné ich vzhľad kedykoľvek obmieňať.

Svietidlá do detskej izby - Variácie

Kombinovateľné sú ako s nástennými, tak i so závesnými svietidlami a množstvo ponúkaných motívov z nich robí dizajnové kúsky, ktoré potešia každú vekovú kategóriu. Zaujímavé efekty môžeme dosiahnuť i použitím svetelných šnúr, ktoré Creative - Cables samozrejme taktiež ponúka v najrôznejších farbách a dĺžkach. Fantázii sa medzi nekladú. Napokon nesmieme zabudnúť ani na neobyčajné svietidlá na nočné stolíky. Tie zo série Posaluce sa v príjemných materiálových prevedeniach ako je drevo či korok.  Stanú obľúbenými spoločníkmi pri čítaní rozprávok na dobrú noc a poľahky zaženú každý zlý sen.

Zdroj: www.creative-cables.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať