Solárny batoh

Je pravda, že tašky s integrovaným solárnym panelom nie sú úplnou novinkou na európskom trhu, ale vidieť ich na slovenských uliciach nie je bežné - s týmto typom doplnku sa ešte nestretávame na každom rohu. Ale, mali by sme! Je jedinečný a všestranný - výborne zastáva rolu mobilného osobného priestoru a jeho skutočne špecifickou vlastnosťou je, že dokáže vyrobiť aj elektrinu. Dnes si predstavíme švajčiarske produkty Sakku - kapsu a batoh s integrovaným solárnym panelom. Praktický multifunkčný aparát, ktorý nám umožní dobiť smartfón alebo akékoľvek zariadenie aj pod holým nebom.

Ako vlastne funguje? Na prednej časti tašky sa nachádzajú solárne články, ktoré s vysokou účinnosťou premieňajú slnečné svetlo na energiu. Pomocou špecifickej technológie triple-junction generujú slnečnú elektrinu dokonca aj za oblačného počasia. Samozrejme, doba nabíjania závisí od UV žiarenia a orientácie panelu na slnku, no vďaka modulárnemu riešeniu častí tašky z neho môžeme vyťažiť maximum: panel je totiž ľahko odnímateľný. V dokonalom slnečnom svetle a najlepšej orientácii má panel výkon 100% až 80%. Výkon sa znižuje, keď je polooblačno, no napriek tomu dokáže vyťažiť značnú energiu aj v menej priaznivej situácii - 80% - 25%. Keď je zamračené počasie, výkon sa zníži na minimum, 25% - 10%. Suma sumárum, s optimálnymi podmienkami a výhodným umiestnením solárneho panelu môže byť náš vypnutý smartphone nabitý do dvoch hodín.

Výrobca Sakku ponúka dve alternatívy: kapsu cez plece Freo, s objemom 14 l a rozmermi 40 x 33 x 11 cm a batoh Cargo s objemom 22 l, a rozmermi 45 x 33 x 15 cm. Obe varianty sú vyrobené z vysoko kvalitných a trvácnych materiálov - hydrofóbneho plátna a polyesterovej tkaniny. Spoločnosť sa od roku 2006 pýši 100% švajčiarskou výrobou. Čo sa týka dizajnu, čierno-modrá farebná kombinácia je nositeľná univerzálne a je prakticky unisex. Celkovo pôsobí mestsky, jednoducho, užitkovo a podľa nás - sexy!

Zdroj: sakku.ch

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať