Sternsteiger Achilles

 

Sternsteiger

Tvorcovia Sternsteiger prichádzajú s inovatívnou novinkou, ktorá vyhráva hlavnú cenu v kuchyni, a nielen u nás. Názov Sternsteiger znie na CreateSpace už celkom povedome, v minulosti sme totiž publikovali články o činnosti a produktoch tejto firmy. Tentoraz si predstavíme inšpiratívny update z gastronómie - spoločníka, ktorý schopnosťami určite nesklame. Nôž Achilles stojí za ostrosť, praktickosť, eleganciu a skutočne jedinečný dizajn! Táto séria bola najvyššie hodnotená vo svojej kategórii aj na medzinárodnej súťaži German Design Award 2018.

Nôž Achilles

Podľa slov nemeckého výrobcu "Nôž Achilles otvára novú éru kuchynských nožov. Od založenia našej spoločnosti sme chceli vytvoriť jedinečný nôž, ktorý odráža nášho ducha a hodnoty. Konečne sa nám to podarilo. Achilles je vybavený unikátne navrhnutou rukoväťou, ktorá dokonale padne do ruky a poskytuje najlepšie možné uchopenie, aj keď je samotný nástroj mokrý. Tento makeover po niekoľkých rokoch vývoja a testovania sa stal vrcholom kvality, dizajnu, použiteľnosti, trvanlivosti a ostrosti.” Čepeľ je formovaná ako tradičný západný šéfkuchársky nôž, ideálny na všetky druhy krájania. Dôležitým faktorom úspechu ostrosti tvorí aj svetoznáma nerezová oceľ Solingen, z ktorého je vyrobený.

Dizajn a materiály

Rukoväť má výbornú schopnosť prilňavosti rovnako do pravej či ľavej ruky, ktorá je podporená dizajnom výrazného kruhového otvoru. Ten sa nachádza presne v bode, kde sa zabezpečuje optimálna rovnováha pre uchopenie noža a tiež dáva možnosť prítlaku pri rezaní s použitím prsta. Výhodou kovu ako výhradne použitého materiálu je antibakteriálny charakter, trvanlivosť a exkluzivita na prvý pohľad. Súčasťou tejto série je tiež chlebový nôž a pomocný nôž, ktorý je menší než pôvodný Achilles - ideálny napríklad na čistenie zeleniny. K sade neodmysliteľne patrí aj krásny drevený držiak na nože. Myslíme, že tento nástroj je to pravé orechové nielen pre šéfkuchárov luxusných reštauračných zariadení, ale aj pre domácich tvorcov gurmánskych umeleckých diel a milovníkov prírpavy jedál. Tento výnimočný projekt veľmi radi podporíme aj na crowdfunding webstránke Kickstarter.

Zdroj: Sternsteiger

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Achilles
Achilles
Achilles
Achilles
Achilles
Achilles

Zdieľať