Betónové hodiny Clockies

Dizajnové betónové hodiny Clockies sú inšpirované industriálnym minimalizmom. Ciferník je navrhnutý zo špeciálnej betónovej zmesi. Hodiny poháňa nemecký quartz strojček s vysokou presnosťou, tichý a bez hlasného tikania. Každý betónový výrobok je originál a zreje v priebehu času. Žiadny nemá rovnakú povrchovú štruktúru. Proces zrenia, štruktúru betónu a klimatické podmienky v interiéry môžu ovplyvniť farebný odtieň, čím sa dotvára jedinečnosť jednotlivých betónových hodín Clockies.

Betónové hodiny Clockies

Príbeh tímu konštruktérov, dizajnérov a architekta, ktorí sa rozhodli pre priamy kontakt s hmotnením svojich nápadov je veľmi zaujímaví. Potrebovali totiž protiváhu k fiktívnym výtvorom, mali nutkanie pracovať s hmotou, začať aj dokončiť vlastný produkt - hľadali prienik dizajnu, technológie, technickej precíznosti a konštrukčného riešenia. Po pár debatách pri pivku sa teda zrodili  betónové hodiny s názvom Clockies. "Prečo práve betón? Je to totiž živší materiál ako sa na prvý pohľad môže zdať. Odlejeme ho tisíckrát a dostaneme tisíc rôznych vzorov, odtieňov, obrazcov, bublín, lunkrov. A táto nepredvídateľnosť a živosť je na ňom strašne krásna. Nič očakávané. Samozrejme, vieme čo nám z formy vypadne, ale nikdy nie na 100%. Ten pocit istej nekontrolovateľnosti je fantastický.

Inšpirácie

Primárne inšpirácie pochádzajú z povrchu Mesiaca: drobné krátery, škrvny, priehlbinky s dokonalými nedokonalosťami s jednoduchým kruhovým tvarom. Tvar zostal zachovalí, no povrch je magicky premenlivý. Veľmi zaujímavý a dôkladný je výber materiálov a ostatných komponentov.  "Betón totiž rád praská, obzvlášť v tenkej vrstve a stačí málo a z jedných hodín sú dve. Preto naše výrobky vystužujeme tak, že aj po páde na zem zostanú celé a bez ujmy. Na pohon hodín používame špičkové hodinové strojčeky z Nemecka, ktoré sa vyznačujú takmer nepočuteľným chodom –  táto podmienka zohrávala kľúčovú rolu. Samozrejme, že sa dajú zohnať lacnejšie z Číny, ale skutočne hlasno tikajú, a to sme nechceli.” Medze sa dizajnu ručičiek nekladú, tvorcovia ich totiž vyrábajú sami, z rôznych materiálov pomocou lasera. Tešíme sa na elegantné betónové prekvapenia.

Veľkosti a farebnosť

Vašej fantázii sa nekladú medze. Dajú sa kombinovať rôzne farebné prevedenia a veľkosti. Betónové hodiny sú dostupné v rôznych priemeroch od 30 - 50 - 70 cm a taktiež v rôznych farebných prevedeniach od sivej cez žltú až po červenú.

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

betónové hodiny
betónové hodiny

Zdieľať