Šperky Evelyne-M

Evelyne-M

Keď sa láska k dizajnu a šperkom spojí s vyberaným vkusom, stane sa malý zázrak - aspoň nežnejšie pohlavie to tak vníma. Takýmto fenoménom sa pýši aj švajčiarska dizajnérka Evelyne Meyer, ktorej návrhársky príbeh začína v roku 1982, kedy absolvovala školu módy a dizajnu. V roku 2010 predstavila svoju prvú kolekciu trendy šperkov a klobúkov. Vydala sa týmto smerom v módnom priemysle a rozvinula svoje zručnosti na niekoľkých svetových workshopoch a stážach. Vďaka jej tvrdej práci a nazbieraným cenným skúsenostiam v roku 2014 založila značku Evelyne-M. Výsledkom konceptu jej činnosti sa stala séria jemných a pohodlných šperkov na každý deň.

Vlastnoručná vyroba

Tieto okrasné predmety ukrývajú mnoho tvárí osobného charakteru, sú plné sentimentu a emočných nálad. Kolekcia čerpá inšpiráciu z astronómie, botaniky, matematiky, prírody a v určitých momentoch sú tieto šperky zahalené mystikou. Tiež je veľmi zaujímavé, že na jednotlivých kúskoch sú vplyvy rôznych umeleckých období celkom čitateľné. Čo sa týka produkcie, tvorkyňa šperky navrhuje, vlastnoručne vyrába a kontroluje každý jeden klenot. Vyvinula nové metódy spracovania a spojila ich s tradičnou výrobou šperkov. Výsledky sú naozaj brilantné unikáty zo spracovaných drahokamov, polodrahokamov a drahých kovov. Je dôležité spomenúť, že tieto suroviny pochádzajú z preverených certifikovaných zdrojov, z malých švajčiarských a singapúrskych podnikov, kde sú regulované aj pracovné podmienky. Produkcia šperkov Evelyne-M podporuje etické spôsoby a myšlienku dlhodobej udržateľnosti.

Ponuka

V palete širokej ponuky klenotov nájdeme rôznorodé šperky náhrdelníky, náramky, prstene, náušnice a dokonca aj tzv. ear-jackets, čo v preklade celkom vtipne znie ako kabátik pre ucho. Tento prvok je ozajstným obzvláštnením outfitu: prakticky je to visiaca ozdoba pod ušným lalôčkom, ktorá je zo zadnej strany spojená s ukotvením v ušnej dierke. Sme zvedaví, kedy tento módny skvost zavíta aj do našich zemepisných šírok. Myslíme, že o Evelyne-M budeme počuť nielen v Európe - predsa, keď je produkt kvalitný, esteticky príťažlivý, nebude trvať dlho, kým sa objaví v butikoch na celom svete.

Zdroj: evelyne-m.ch

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať