DIZAJNOVÉ KVETINÁČE inšpirované technológiou NASA

Moderné kvetináče

Nie sú moderné preto, že vyzerajú pekne a štýlovo, ale preto, že sú smart. Inteligentné "Smart" kvetináče sú v súčasnosti veľmi populárne, hlavne u ľudí, ktorí často cestujú. Ide o zaujímavosť, ktorá sa stáva čím ďalej tým viac a viac rozšírená, pretože takýto kvetináč umožňuje vytvoriť si kúsok, bez akýchkoľvek chemických zásahov. Vyzerajú síce ako tradičné kvetináče, sú vybavené automatickým systémom zavlažovania a hnojenia, a niektoré sa dokonca starajú aj o to, aby mala rastlinka dostatok prirodzeného svetla. V podstate o všetko, čo rastlinka potrebuje, sa stará kvetináč. Prakticky riadi životný cyklus rastlín, preto vzniklo aj ďalšie slovné spojenie, a to "smart garden", teda inteligentná záhrada, ktorú si pomocou takýchto kvetináčov, môžete vybudovať.

Ľudia a interiér

Vzduch v interiéri je taktiež plný kontaminovaných látok rovnako ako vzduch na rušnej ulici. Ľudia trávia viac ako 90% svojho času v uzavretých priestoroch, ktoré sú preplnené látkami, ako sú formaldehyd, toluén, benzén a množstvo dalších. Stručne povedané, sú to negatívne faktory - ktoré ničia náš imunitný systém. Vzduch v miestnosti je teda zodpovedný za celú radu chorôb a tomu by sme radi všetci vyhli.

Dizajnové kvetináče

Objav NASA - už dávno nemôžeme považovať za novinku ale fak že: rastliny čistia vzduch je napriek tomu veľmi dôležitý a nemali by ste ho podcenovať ani vo svojich domovoch. Tento poznatok však nieje žiadnou novinkou. Ale ako využiť tento poznatok efektívne? NASA skúmala rôzne spôsoby, ako vyčistiť vzduch v kozmických staniciach. V konečnom dôsledku zhodnotili, že sa tento proces deje práve cez korene rastlín. DIZAJNOVÉ KVETINÁČE AIRY  sú kvetináče, ktoré prevzdušnia korene rastlín a výsledkom je čerstvý vzduch v našom interiéri a príbytkoch. Inteligentný a novodobý prvok, ktorý v sebe spája funkčné vlastnosti s moderným dizajnom. Či už uprednostňujete bielu nenápadnú klasiku alebo imidžový prvok, ktorý skvele oživí  vašu miestnosť, budete prekvapený, koľko možností vám ponúka...

Viac informácií nájdete na: www.airy.de

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať