Slúchadlá pre náročných

Ticho síce má svoje výnimočné čarovné vlastnosti, ktorými vplýva na našu existenciu, no pôsobivú silu má aj hudba a zvuk, len tú energiu zamestnáva trochu inakším spôsobom. Väčšina z nás si pravdebodobne rád zapne zvukové umenie podľa vlastného gustu, či už po zobudení pre dobrú náladu, alebo po práci pre relax. Otázka je, či si uvedomujeme, že náš pôžitok z hudby vo veľkej miere závisí na audio kvalite nášho obľúbeného zariadenia.

Tvorcovia 1more dlho pracovali na tejto priamo úmernej súvislosti, kým vymysleli sériu vysokokvalitných slúchadiel, ktorá sa už stihla globálne presláviť svojou revolučnou ideou. Ich technologický pokrok je zameraný na interpretáciu korelácie vysokých frekvencií, zlepšenie zrozumiteľnosti a rozšírenie basových zvukov. Tieto slúchadlá sú ocenené medzinárodnou certifikáciou THX (Tomlinson Holman’s eXperiment), určujúci prísny štandard audio reprodukcie - kvality a uniformity zvuku, výkonu a integrácie zariadenia. To v podstate znamená, že používateľ počuje vychádzajúci zvuk exaktne podľa určenia a návrhu inžiniera. Okrem toho THX zabezpečuje nominálnu odchýlku rovnováhy medzi pravým a ľavým kanálom, aby sa dosiahlo dobre prenášaný a vyvážený zvukový signál, tiež, aby sa zložitosť priestorového zvuku odrážala presne. Vedecké testy vyhľadávajú aj úrovne citlivosti na dosiahnutie top úrovne výstupu zvuku pri zachovaní minimálneho skreslenia hladiny akustického tlaku. Pozoruhodnou informáciou v rámci spoločnosti 1more je, že medzi ich profesionálnych technikov patrí aj zvukový inžinier Luca Bignardi, ktorý je držiteľom ceny Grammy.

My sme dostali príležitosť vyskúšať slúchadlá 1MORE H1707 Triple Driver Over-Ear, ktorý nám dáva skutočne bezkonkurenčný zážitok z hudby - jasnosť zvuku a vysoké rozlíšenie pôsobia realisticky. Čo sa týka dizajnu: je to výnimočne elegantný produkt, čierna farba kombinovaná s medenou si zaslúži titul najkrajších over-ear slúchadiel, s ktorými sme sa vôbec stretli. Zaujímavým detailom je tiež vrstvenie súčiastok, ktoré sú viditeľné aj navonok. Kompaktnosť a pohodlnosť ergonomicky navrhnutého modelu sú tiež veľkým plusom. V ponuke nájdeme rôzne typy prenosných slúchadiel so širokou škálou rozličných doplnkov.

Zdroj: 1more.de Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať