Invenčný nábytok Plan

Hovorí sa, že život je zmena. Transformujeme sa mentálne, fyzicky, menia sa naše pohľady a názory na svet a priestor okolo nás. Pozitívne zmeny ale môžu nastať aj v pracovnej sfére  - najideálnejšie s povýšením, no teraz je predmetom nášho záujmu priestorové a hmotové pretváranie. Prečo by nemohla byť variabilita prítomná v kancelárskom prostredí, ktorá by posúvala funkčnosť, chod prevádzky a pohodlnosť používateľov na vyšší level?

Odpoveďou na túto otázku je nábytok PLAN. Kreatívna dvojica Lenka Damová a Boris Klimek v spolupráci so spoločnosťou B2B Partner neľahkú úlohu  flexibilného, úžitkového a sviežeho riešenia kancelárskeho nábytku zvládli skutočne brilantne. Ohodnotila ho aj Asociácia českých nábytkárov cenou Nábytok roku 2017: “Je pôsobivý vo svojej základnej jednoduchosti, jasnej výtvarnej línii a kultivovanosti. Vytvára ucelený a plnohodnotný systém v jednotnom duchu s výtvarnými i funkčnými parametrami nadčasového riešenia."

PLAN nábytok

Ak si prehliadneme ktorúkoľvek kolekciu: Layers, Boards alebo Block, zistíme, že sa nábytok na svoj názov nepodobá len vizuálne a výrazovo, ale aj ideologicky a funkčne. Zaostríme pozornosť na náš favorit, Layers, ktorý ponúka organizáciu pracovného priestoru a prehľadnosť nezvyčajným spôsobom - v princípe vrstvenia. Čím viac vrstiev, tým viac praktických možností. PLAN nábytok a konkrétne riešenie stola v sebe ukrýva posuvnú pracovnú plochu, odkladacie miesto na dokumenty, pracovné a osobné predmety, integrovanú skrinku na prívodné káble, prídavnú policu na monitor alebo vysoký prístavný pult, ktorý môže slúžiť aj ako inštatná tímová brainstorming podstava. Ďalšia vychytávka rodiny Layers sú mobilné zásuvkové kontajnery a skrine - pri nich by sme madlá hľadali márne, fungujú totiž na Push System, môžu mať zásuvky alebo ľahko montovateľné otvárateľné dvierka. Čo sa týka farebných kombinácií, k dispozícii sú monochromatické, rôzne drevené variácie, aj sýte pestrejšie farby.

PLAN nábytok nie je  iba koncept, ktorý rieši teóriu: dizajn, ergonomický návrh a detaily, ale tvorcovia si dali záležať aj na kvalite vyhotovenia. Laminované dosky s vysokou trvanlivosťou a odolnosťou proti oderu a nárazu, automatizácia, ktorá umožňuje maximálne využitie materiálu, kovové prvky, kovanie a kolieska nemeckej výroby sú podstatnými prvkami praktického myslenia a hodnôt tímu. Veľmi sa tešíme, že sa môžeme pochváliť takýmito slovenskými invenciami a významnými vylepšeniami v nábytkárskom priemysle. Prajeme veľa úspechov, Plan!

Zdroj: plannabytok.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať