Golfové Rodinné domy

Radi sa venujeme unikátnym témam, originálnym konceptom, zaujímavým novinkám vo svete architektúry a dizajnu. Čoraz viac sa stáva, že aj v našich končinách si buduje priestor atraktívny repertoár v odbore. Faktom je, že takéto realizácie v sebe skrývajú veľa inšpirácie, motivácie. Z portfólia Františka Šmédeka, známeho predovšetkým ako autora brnenského SONO Centrum, sme si vybrali jedinečný rezidenčný projekt. Architekt, celkom evidentne obľubujúci oblé tvary nezaprel svoju organickú inšpiráciu ani v prípade súboru rodinných domov v českej obci Kořenec. Kreatívny názov Golfové jamky č. 1 až 10 dostali podľa svojej lokality, ale aj podľa svojho tvaru. Na jednej strane ich kruhový pôdorys evokuje jamky a na strane druhej, sú situované na golfovom ihrisku. 60 hektárov horizontu ďaleko od rušivej civiizácie, krásne okolie a malebná scenéria českomoravskej Vysočiny skutočne stojí za pozornosť.

Golfové Rodinné domy Korenec

Napriek náročnejšej priestorutvornej výzve nehranatých tvarov tieto stavby zachovávajú funkčnosť a účelovosť. Navrhnuté sú dve varianty -  domy s átriom a bez. Prvá opcia dáva pocit vzdušnosti a intimity, ktorá ponúka možnosť idylke vo vírivej vani alebo zimnej záhrady. Dom bez átria je skvelá praktická alternatíva, pretože sa jeho zastavaná plocha dá maximálne zúžitkovať. Dispozičné riešenie zas dáva voľnú ruku budúcemu obývateľovi, pretože si môže vybrať z viacerých možností, alebo si navrhnúť vlastnú kombináciu priestorov. Bonusom môže byť aj sklad na športovú výbavu, prístrešok alebo garáž na auto, záhradné jazierko, jacuzzi, sauna alebo štýlová okrúhla pivnička na zbierku vína. Čo je nemeniteľné, je rozmer pozemkov, vonkajší obvod domov a kruhový tvar - v rámci tohto konceptu je teda zaistená veľká dávka denného svetla, panoramatikcký výhľad a bezbariérový prístup. Netradičné rodinné domy nie sú určené iba pre milovníkov neobvyklého športu, skôr pre nadšencov prírodného prostredia a nekonečnej krajiny. V okolí sú k dispozícii aj rôzne bežecké, turistické a cyklistické trasy. Musíme sa priznať, radi by sme si odskúšali život v Golfovej jamke!

Golfové Rodinné domy Korenec - Zdroj, Vizualizácie: domykorenec.golf Autor: František Šmédek Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať