Múzeum súčasného umenia – MUDAS

Múzeum súčasného umenia - MUDAS

Múzeum súčasného umenia s ateliérmi, kníhkupectvom a kaviarňou, z ktorej je krásny výhľad na široké okolie. Architektom je Paulo David. Múzeum má rozlohu približne 12 000 m² a bolo postavené ako rozšírenie existujúceho Kultúrneho domu Calheta, kde v súčasnosti stále funguje prevádzka Galérie. Poslaním tejto stavby je zvyšovať povedomie a záujem verejnosti najmä o súčasné umenie, podporovať vzdelávanie prostredníctvom umenia.

Lokalita

Múzeum sa nachádza -na rozprávkovom ostrove večnej jari a jedinečných druhov vína - Madeira. Jedná sa je súostrovie v Atlantickom oceáne, nazývané Arquipélago da Madeira, ktoré geograficky patrí k Africkému kontinentu, avšak štatútom zámorskej oblasti Portugalska. Leží v tzv. Makaronézii, kam patrí spolu s Azorami, Kanárskymi ostrovmi a Kapverdmi.

Mies van der Rohe Award

Múzeum získalo prestížne ocenenie - Mies van der Rohe Award .Odbornosť tejto prestižnej ceny zaručujú architektonické inštitúty a komisia odborníkov z vyše tridsiatich krajín. Cena Miesa van der Rohe je cena Európskej únie za súčasnú architektúru. Cenu udeľujú od r. 1987 každé dva roky. Nadácia bola založená v roku 1983, je pomenovaná po nemeckom architektovi Ludwigovi Mies van der Rohe a sídli v jednej z jeho najslávnejších stavieb, v Nemeckom pavilóne.

Zdroj: cultura.madeira-edu.pt

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať