Moderný dizajn pre ženy

Existuje moderný dizajn pre ženy? Po inšpiráciu na odpoveď tejto otázky sa vraciame v čase pár rokov do minulosti. V Prahe sa uskutočnila výstava s názvom Moderní dizajn pro ženyNapriek svojmu názvu nebola zameraná iba pre nežnejšie pohlavie. Palác prepožičal svoje priestory modelu zeleného bývania so špičkovým technickým a technologickým vybavením - spotrebiče, elektronika, stavebné materiály s maximálnym ohľadom na úspornosť, ekológiu a udržateľný rozvoj. Architektka Viktorie Součková však nenechala interiér bez detailov vkusu dizajnéra.

Dizajn pre ženy

Podľa mužov “chladne” pôsobiaca biela bola prítomná na celej ploche bývania pre rodinu s tromi deťmi, doplnená odtieňmi svetlo šedej a béžovej. Farebné akcenty a starostlivo premyslené umelecké a dizajnérske kúsky dodávali dočasnému príbytku to, z čoho si vačšinou muži ťažkú hlavu nerobia. Nechýbali ani veľkoplošné formáty obkladov, ktoré sú čoraz obľúbenejšie pre ich schopnosť evokovať  poeticky nekonečný priestor.
 
Vo všeobecnosti platí, že ženy sa rady obklopujú bielou, tá totiž vyjadruje eleganciu a vkus. Vyniká a tiež dovoľuje vynikať a pri tom zveľaďuje pocit priestorovosti. Je kombinovateľná s rôznymi inými farbami, prvkami, materiálmi, štruktúrami, podľa nálady a trendu, a zároveň nestráca zo svojej nadčasovosti. Biela zvláda extrém minimalizmu, renesančných námetov, ba dokonca aj zvieracích motívov. V skutočnosti princíp je najskôr ten, že ženy majú väčší zmysel pre detail a dizajn, kým muži viac oceňujú celok a technológiu. A, pravdepodobne, práve preto majú ženy rozhodujúce slovo pri zariaďovaní interiéru - ony totiž vytvárajú pocit domova 🙂

Zdroj: www.proceram.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať