Rezidencia Blumental

Počet developérskych projektov v metropole Slovenska má stále stúpajúcu tendenciu. Byty, apartmány, obchodné a kancelárske priestory, služby, nové námestie - to všetko je súčasťou  projektu Rezidencia Blumental na hranici Starého mesta s rovnomenným názvom. Aj v tomto prípade komplex inklinuje k myšlienke autonómneho životného priestoru, ktorá spĺňa požiadavky náročnejších potencionálnych obyvateľov. Vďaka svojej lokalite ponúka bohatú občiansku vybavenosť, nachádza sa v blízkosti kultúrnych možností, reštaurácií, medicínskych služieb, športovisiek, vzdelávacích inštitúcií...

Rezidencia Blumental

O úspechu developérskej realizácie svedčí najmä záujem o byty. Z prvej etapy predaja je dostupných už len niekoľko bytov, pričom druhá etapa je tiež rozbehnutá v plnom prúde. Dopyt po vysokom štandarde je teda bezpochybný. Zdá sa, že extra pohodlie verejnosť dokáže oceniť ako z technického, tak aj z estetického hľadiska. V rušnom prostredí sú dôležité napríklad protihlukové hliníkové okná, exteriérové hliníkové žalúzie, alebo odhlučnené steny. Kvalitu použitých materiálov zas potvrdzuje využitie napríklad drevených podláh alebo talianskej gresovej dlažby. V neposlednom rade sa tiež kladie dôraz na bezbariérový prístup v rámci celého komplexu. Pre rekreáciu je rezidentom k dispozícii zelený vnútroblokový dvor s oddychovou zónou a detským ihriskom. Parkovanie je tiež bezproblematické vďaka podzemným garážam. Na tento rezidenčný blok boli navrhnuté zelené strechy, ktoré sú prakticky bez údržby, zachytávajú nečistoty a mestský prach a tým zlepšujú okolité ovzdušie.

Spomínaný nadštandarndý luxus Rezidencia Blumental má ale ešte jeden bonus v rukáve. Jeho jedinečnou zaujímavosťou je systém stropného chladenia a vykurovanie bytov s pomocou tepelného čerpadla. Výnimočnosť tohto zariadenia spočíva v tom, že studený vzduch neprúdi cez žiadne filtre. V pororvnaní s klasickými formami klimatizácie je to efektívnejšia a zdravšia alternatíva. Čo sa týka kancelárskeho bloku, idea je jasne vyjadrená architektmi z ateliéru A1 Architecture"Od prvých skíc tejto časti projektu sme pracovali na priestoroch, ktoré nebudú vyrušovať, ale skôr inšpirovať - preslnených priestoroch s fragmentami stien tvoriacich tiene. Na verejných priestoroch, zelenom námestí, kde sa dá na chviľu oddýchnuť a načerpať silu pre ďalšiu časť dňa. Na kaviarňach, reštauráciach, lavičkách a všetkom ostatnom, čo umožní užiť si naplno celú tú tretinu nášho života, ktorú nazývame práca.”

Zdroj: blumental.eu  Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať