Portréty maľované špachtľou

Poriadna dávka abstrakcie

Čo je to impasto? Je to rýchla a moderná technika, v ktorej môžete vystihnúť základné tvary vecí, pretože so špachtľou nenamaľujete len tak drobné detaily bez problémov. Tu má vaša fantázia priestor, kde sa môže vyblázniť. Táto technika si vyžaduje určitú zručnosť a musíte mať jasnú predstavu o tom, čo idete maľovať. Keď vymiešate farbu a nanesiete ju, je sviežejšia a svietivejšia ako pri práci napr. so štetcom. Špachtľová technika je v podstate maľovanie špachtľou na plátno, drevo alebo načo len chcete. Je to prenechané vašej fantázii. 

Salman Khoshroo

Pracuje pomocou netradičných techník. Jedine s veľkou paletovou špachtľou a tučnými vrstvami olejovej farby. Žiadne štetce, žiadne realistické detaily a fotografické zachytávanie reality, namiesto nej poriadna dávka abstrakcie a umeleckého vnímania svojej reality a vízie. Umelec z Teheránu, Salman Khoshroo, tvorí nadrozmerné maľby ľudských figúr a portréty, ktoré pozostávajú prakticky iba zo surových a takmer neforemných machúľ, napriek tomu sú viac ako zaujímavé. Výsledok je však úchvatný. Táto technika sa využíva najmä pri abstraktných obrazoch. Salmanove diela však v sebe ukrývajú čosi neuveriteľne reálne a konkrétne.

Portréty maľované špachtľou

Je to technika moderná, pomerne rýchla, pôsobivá a prinúti vás vystihnúť základné tvary vecí, špachtľou sa nedajú maľovať drobné detaily a ponecháva sa veľký priestor fantázii. Experimentovať s touto technikou je veľmi užitočné, lebo vyžaduje zručnosť a jasné predstavy. Farba vymiešaná a nanesená špachtľou je sviežejšia a svietivejšia ako pri práci štetcom. Preto ak máte sklon k „mazaniu", usilujte sa od toho odučiť používaním špachtle. Poznáme niekoľko typov špachtlí, malé i väčšie. Malé sú ohybné a vhodné na jemnú prepracovanú maľbu, väčšie sú pevné /neohybné/ a používajú sa aj na nanášanie farieb na pozadie, alebo na podmaľovanie veľkých plôch. Pozrite si video a spravte si názor 🙂

Foto: salmankhoshroo

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať