Interiér bytu v Trenčíne

Interiér bytu v Trenčíne

Byť dizajnérom je životný šťýl - znamená to pozerať sa na každodenné veci inak. Presne takúto výpovednú hodnotu má aj predmet dnešnej témy - interiér bytu v Trenčíne. Dvojica dizajnérov Martin a Veronika Jabrockí si pre svoj prístup k procesu celého projektu zaslúžia nemalú pozornosť. Okrem kompletného navrhovania sa totiž zaoberajú aj vypracovaním dokumentácie a samotnou koordináciou realizácie - čo je v tomto prípade evidentné hneď na prvý pohľad.

Interiér bytu v Trenčíne

Primárne požiadavky klientov pre tento byt sa zakladali na príjemnom, modernom, funkčnom a nadčasovom riešení interiéru. Tiež im záležalo na kvalite návrhu, materiálov a výsledného efektu, práve preto v priestoroch dominuje drevo. K drevenému dekoru podlahy a nábytku je možné dokombinovať takmer všetko, no tvorcovia sa priklonili k univerzálnej a decentnej škále sivých odtieňov.

Kuchyňa

Priestor kuchyne, obývacej haly a jedálenského kúta je prepojený otvorenosťou, ale čitateľne rozčlenený funkčne a materiálovo. Jeho geometrickosť ukrýva nielen estetické, ale najmä praktické aspekty. Objemovou zaujímavosťou je tu hranolová skriňová zostava, ktorá v sebe ukrýva vstavané kuchynské spotrebiče, práčku a sušičku, krb na bioalkohol a tiež úložný priestor - komôrku. Dýhovaný jaseňový kuchynský nábytok je zvýraznený nerezovou pracovnou doskou vyrobenou na mieru bez spojov, v ktorej sa nachádza aj výsuvný digestor. Krásnou dokonalosťou je detail dielov linky - tie vzájomne nadväzujú so špárami na dlažbe.

Obývacia izba

Ďalšia vychytávka sa nachádza v priestore obývačky. Tento “kútik” je vyhraničený kobercom, zníženým stropom so svetelným akcentom a hlave farbou. Odtieň mätovej farby prináša do interiéru sviežosť a vitalitu. Spálňa sa nesie tiež v kontinuálnom geometrickom duchu, čo v podstate umožňuje iba nábytok vyrobený na mieru. Množstvo úložného priestorov a kozmetický stolík zodpovedá požiadavkám klientov. Hosťovská izba ponúka praktickú variabilnú sedaciu súpravu, ktorá môže slúžiť ako gauč, dve samostatné postele alebo manželská posteľ.

Kúpelňa

Ako inak, aj kúpeľňa je atypická, no stále sleduje dizajnovú líniu dreva a sivej farby. Elegantným a funkčným prvkom je sklená stena vo veľkorysom sprchovom kúte, veľmi praktická je zase toaleta s bidetom 2 v 1. Byt riešený so skutočne premyslenými detailmi a vychytávkami vidíme verejne v našich končinách zatiaľ iba zriedka, pretože je to doména náročnejšej klientely - čo sa týka financií, ale najmä vkusu. Veríme však, že práve vďaka takýmto príkladom sa táto kvalita čoraz častejšie bude objavovať v portfóliach slovenských dizajnérov.

Zdroj: www.designjabrocky.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať