David White – sochár a iluzionista

Sochárstvo

trojrozmerný druh umenia, ktoré na svoju prezentáciu používa formovanie pevného materiálu. Princíp trojdimenzionálneho modelovanie v sochárstve zahrňuje širokú škálu princípov a techník.Sochári sa v histórii svojej tvorby snažili používať pre svoje diela materiál, ktorý by bol stály, cenný a pretrval vo svojej originálnej podobe dobu. Najčastejšie využívali bronz a kamenné materiály ako bol mramor, vápenec, porfýr a žula. Dnes sa to však dostalo do úplne nových materialoých dimenzíi...

Ohúri vás svojimi dielami, ktoré sú vyrobené precízne a do detailu

Sochy sú ručne vyrábané z hliny, pričom dbá na každý detail, tento spôsob tvorby vedie k nádherným keramickým umeleckým dielam, ktoré vyzerajú a pôsobia ako skamenené drevo. Skúma vzťah medzi prírodou, človekom a fenoménom nestálosti. Veľmi reálne však imituje drevo, preto by človek neznalý kontextu nemal šancu len na základe pohľadu zistiť pôvodný materiál. Pálenú hlinu si ako prostriedok tvorby Christopher vybral preto, lebo má unikátnu vlastnosť, je ľahko spracovatelná a dokáže veľmi účinne napodobňovať rôzne iné materiály. Na začiatku je hlina mäkká a tvarovateľná, na konci práce tvrdá ako kameň. Výsledok stojí za to, čo poviete?

Christopher David White

Je sochár, no do istej miery je aj iluzionista. Pravidelne vystavuje svoje exponáty v rôznych galériách, k svojej tvorbe má veľmi intenzívny a osobný vzťah, čo sa veľmi efektne pretavuje do jeho spráce. Tento umelec a iluzionista vytvoril naozaj originálnu sériu diel. Pozri si jeho úžasné kreácie aby si videl, čo máme na mysli. To, čo vyzerá ako drevo je v skutočnosti veľmi precízne spracovaná keramika.  Umelec pochádza z Ameriky a najviac sa venuje hlineným sochám, ktoré vytvára ručne. Tieto sú však kombináciou ručného umenia, nástrojov a techník, ktoré vo výsledku vytvárajú tento až dychberúci efekt. Presvečte sa sami a prezrite si do detailov nasledujúce fotografie.

Zdroj: sketcher.sk Foto: christopherdavidwhite.com

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať