Podskalné – bývajte s nadhľadom

Podskalné - bývajte s nadhľadom

Podskalné - bývajte s nadhľadom

V nedávnych článkoch sme si predstavili niekoľko zaujímavých nových obytných projektov. Tie za uplynulé obdobie na Slovensko priniesli množstvo ukážok bytovej výstavby vysokého štandardu. Väčšina z týchto realizácií má však spoločného menovateľa. Je ním ich umiestnenie v hlavnom meste, kde o nové developerské projekty skutočne nie je núdza. Ako je však na tom zvyšok Slovenska? Aké sú možnosti moderného bývania v menších mestách?

Lokalita - Bojnice

Nuž, jeden z projektov hodných zmienky je istotne súbor Podskalné, ktorý si svoje miesto našiel v Bojniciach. Do kúpeľného mesta dýchajúceho históriou prináša nové možnosti bývania v súbore rodinných a apartmánových domov. Projekt ťaží z výbornej lokality – dostupnosť mestského centra plného občianskej vybavenosti nič neuberá na očarujúcej prírode, ktorá komplex obklopuje, tvoriac tak dokonalú harmóniu medzi kultúrnym vyžitím a životom v objatí zelene.

Panoramatické výhľady

Vyvýšená poloha na úpätí pohoria Malá Magura ponúka krásne panoramatické výhľady. Parcela priamo susedí s malebnými Bojnickými kúpeľmi známymi svojou liečivou vodou a príjemnou klímou. Pokojná lokalita pozýva k relaxu, ktorý je dnes v našej každodennej realite často vzácnosťou, okolitý les obohacuje život obyvateľov  možnosťami pre oddych i turistiku v priebehu celého roka. V pešej vzdialenosti sú významné dominanty mesta ako Bojnický zámok i zoologická záhrada, i vzdialenejšie časti mesta sú však ľahko dostupné bezproblémovým dopravným napojením a blízkosťou zastávok mestskej hromadnej dopravy.

Charakteristika a terén

Projekt ponúka 9 rodinných domov a 11 apartmánov rozdelených do troch apartmánových domov prístupných súkromnou príjazdovou cestou. Spája ich jednotný vizuálny štýl vyznačujúci sa výraznou horizontalitou, objekty sú jedno a dvojpodlažné,  často čiastočne zapustené do svahovitého terénu, do ktorého svojou mierkou príjemne zapadajú. Biele horizontály objektov doplňujú štýlové kamenné a drevené obklady na fasádach a priestranné terasy. Parkovanie je riešené vo vlastných garážach, niektoré apartmány sú vybavené prístreškom pre auto. Rodinným domom prislúchajú samozrejme i vlastné pozemky. Obytný súbor Podskalné, ktorý je v súčasnosti vo výstavbe, tak čoskoro prinesie skutočne príjemné možnosti bývania v jednom z najkrajších miest na Slovensku.

Zdroj: podskalne.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Podskalné - bývajte s nadhľadom
Podskalné - bývajte s nadhľadom
Podskalné - bývajte s nadhľadom

Zdieľať