Podlahy – Koratex

Podlahy - Koratex

Koberec, laminátová podlaha, linoleum alebo drevené parkety?

Pri navrhovaní či realizácii interiéru zohráva jednu zo základných a zároveň špecifických úloh výber podlahových krytín. Z praktického hľadiska pri jej voľbe treba zvážiť rôzne všeobecné aspekty, akými sú účel a druh daného priestoru, materiály, izoláčné vlastnosti, odolnosť, nasiakavosť, šmykľavosť, možnosti čistenia a ošetrovania, životnosť atď.

Dizajn - farebnosť, povrchová úprava, textúra

Samozrejme, aj dizajn je nezanedbateľnou súčasťou - farebnosť, povrchová úprava, textúra, vzory sú dnes k dispozícií v nekonečných kombináciach. Koberec, laminátová podlaha, linoleum alebo drevené parkety? Dnes si túto tému priblížime skrz prominentnú spoločnosť Koratex, ktorá je lídrom na slovenskom trhu v realizácii projektov v oblasti administratívnych a polyfunkčných objektov, bytovej výstavby a hotelov. Tiež disponuje širokým výberom podlahových krytín a aj kompletným servisom od odborného poradenstva, cez vhodný výber materiálu až po dodávku a realizáciu.

Podlahy - Koratex - Koberce

Keď je reč o kobercoch, je potrebné bližšie určiť, či sa jedná o celoplošné bytové alebo celoplošné objektové koberce, kobercové štvorce a či kusové koberce. Ich prednosťou sú v prvom rade výborné tepelno-izolačné vlastnosti, vďaka ktorým odchádza kobercom až desaťkrát menej tepla v porovnaní s tvrdou podlahou. Tento pomer závisí najmä od druhu vlákna a hustoty a výšky vlasu koberca, pričom podkladová vrstva tento násobok ešte zvyšuje. Ďalšou jedinečnou vlastnosťou kobercov je, že výborne tlmí zvuk a pohlcuje hluk, neodráža ho ako steny alebo nábytok, práve naopak, skracuje ich dozvuky. Okrem iného, koberce majú schopnosť viazať na seba prach a zamedziť jeho vírenie v priestore.

Podlahy - Koratex - Laminátové podlahy

Laminátové podlahy v posledných rokoch zažívajú renesanciu. Vďaka ich mechanickej odolnosti, ľahkej údržbe, jednoduchej a rýchlej pokládky a zachovaniu vzhľadu počas celej životnosti sú obľúbené v bytových priestoroch, ale aj komerčných prevádzkach. Samozrejme, dôležité je dbať pri výbere na využiteľnosť podľa triedy zaťaženia. Súčasné trendy dizajnu udávajú spektrum prírodných inšpirácií,napríklad kameňa, dreva alebo betónu.

Podlahy - Koratex - Drevené parkety

Do tretice spomenieme drevené parkety - tie sú prírodné, ekologické, zdravé, vysokokvalitné a s dlhou životnosťou. Dekor dreviny v akomkoľvek pôsobí luxusne a suverénne, jej štruktúrovaný povrch, prirodzené uzly a výrazné ryhy prinášajú sviežosť a eleganciu. V ponuke je tiež dizajn s bielou patinou alebo patinou ľahkej opotrebovanosti, tiež sa nosia kefované, hobľované, štruktúrované, brúsené alebo vlnité povrchy. Alternatívou k parketám sú drevené dyhované podlahy.

Zdroj: www.koratex.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať