PANONO 360° Kamera

Panono je priekopnícka spoločnosť, ktorá sa zaoberá inováciou technológií, najmä vo svete digitálnych zariadení. Schyľuje sa k tomu, že o pár rokov jeden z takýchto aparátov bude aj ich “Panono 360° Camera”. Prvotná myšlienka tejto kamery sa zrodila na dovolenke na ostrove Tonga (rok 2015), kde zakladateľ spoločnosti, Jonas Pfeil chcel jednoducho zachytiť panoramatickú fotku bez toho, aby musel snímať viacej fotiek za sebou ,alebo neskôr musel manuálne spájať sériu fotiek na počítači. Posunul svoju ideu do praxe a pospájal 36 fotoaparátov do jedného celku - takto vznikol prvý prototyp. Potom projekt príkladovo odprezentoval na univerzite ako svoju diplomovú prácu. Tomuto mladému mužovi vyjadrila podporu dokonca aj verejnosť - prvý foťák svojho druhu mal obrovský úspech na crowdfunding webstránkach.

360° ako ?

Vďaka jeho usilovnosti a šikovnej obratnosti môžeme všetci zachytávať priestor v 360° od septembra 2015. Ako vlastne funguje? Fotoaparát Panono sníma panorámu v rozmedzí 360° x360° a automaticky zachytáva 36 fotiek jediným kliknutím. Je to prvý guľatý foťák, ktorý je schopný fotiť panoramaticky s 108 megapixelovým rozlíšením. Fotky sa ukladajú v internej pamäti a následne sa dáta prenášajú na applikáciu ktorá si ich automaticky spája a generuje. V priebehu pár minút softvér pospája snímky a vytvorí z nich panorámu a nech sa páči, zážitok dňa si môžeme prezerať alebo zdielať s rodinou a priateľmi!

Balík Panono

V balíku Panono je zahrnutý nielen hardvér, ale aj softvér vo forme aplikácie a príslušnej cloud služby. A naša skúsenosť? Panono je skvelá záležitosť nie je na zachytávanie dovolenkových momentov a rodinných fotografií, ale taktiež v pracovnom živote- fotografovanie stavieb, interiérov, modelov, pozemkov a podobne. Idea a taktiež technické a materiálové prevedenie je na výbornej úrovni ,avšak stále je v pozícii priekopníka a do úplnej dokonalosti fotografií je potrebný ešte další dodatočný vývoj.

Zdroj: www.panono.com

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

KAMERA:


FOTOGRAFIE:


Zdieľať