GM Apartmán

Spolupráca na 1 úrovni

Architektúra je životný štýl. Je to beh na dlhé trate. Za dobrým projektom či už interiéru alebo rodinného domu je vždy rozvážny, uvedomelý, informovaný klient a rozumný architekt, ktorý chápe svoju prácu ako službu a veľkú zodpovednosť voči klientovi a okoliu v ktorom sa projekt bude nachádzať. Dobrý architekti si zakladajú na detailnom rozpracovaní snov a prianí klientov a rešpektujú všetky aj netradičné predstavy a vízie o novom bývaní. Rešpektujú materiály, terén, polohu a sú vnímaví ku kontextu miesta "genius loci", kde nový projekt vzniká.

Apartmán GM

Architekti apartmánu GM sa riadili mottom: "Steny museli preč" A z bytu sa zrazu stala oáza svetla a slobody. Veľkorysý koncept apartmánu vznikol v rotterdamskom dome zo začiatku 21. storočia. Centrom obytného priestoru spojeného s kuchyňou je veľká obývačka s jedálňou a posedením. Centrom obytného priestoru spojeného s kuchyňou je veľká obývačka s krbom a jedálňou s posedením. Z obytnej zóny sa dá vojsť do salónika, v ktorom príležitostne prijímajú pracovné návštevy a klientov v neformálnom prostredí. Z neho sa dá vyjsť na malú terasu. Poslednou miestnosťou bytu je spálňa so sociálnym zázemím, ktorú využívajú hlavne hostia. Apartmán je krásne presvetlený a vzdušný. Svetlé povrchy a materiály dotvárajú tento jedinečný návrh a podčiarkujú jeho harmóniu.

Minimalizmus

Momentálne vidíme zmes rôznych štýlov. Ale stále prevláda severský dizajn, ktorý je inšpirovaný minimalizmom a čistotou. Táto jednoduchosť je doplnená výrazne farebnými dekoračnými prvkami, solitérmi, konkrétne je to jedno kreslo, stolička či napríklad závesy.  Nábytky či podlahy majú znaky až sterility.  Výrok Leonarda da Vinci „Jednoduchosť je nekonečná dokonalosť. Dokonalosť je nekonečná jednoduchosť“ sa stal mottom riešenia interiéru. Prvé, čo vám udrie pri návšteve tohto bytu do očí, je fascinujúca kombinácia materiálov, spestrená zaujímavými detailmi.

  • Projekt: Apartmán GM
  • Autor: ONSIDE Architects
  • Lokalita: Valencia, Španielsko
  • Realizácia: 2013
  • Rozloha: 185 m2

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať