NAJDLHŠÍ SKLENENÝ MOST NA SVETE

Unikátny sklenený most

Číňania sa netaja tým, že odvážne projekty im nerobia takmer žiadne problémy. Unikátny sklenený most navrhol izraelský architekt Haim Dotan. Architektonické veľdielo sa bude nachádzať v kaňone Zhangjiajie a návštevníkom ponúkne nádherný výhľad nielen na okolitú nedotknutú krajinu, ale hlavne priamo pod seba na pokojnú rieku, ktorú od tvojich nôh oddeľuje iba poriadne hrubá vrstva skla. Na zahodenie nie sú ani čísla mostu, keďže 6 metrov široká konštrukcia bude schopná udržať až 800 ľudí v rovnakej chvíli bez toho, aby sa čo i len jeden z nich musel báť o svoj život.

Bungee jumping

Ďalším z titulov konštrukcie bude aj titul najvyššieho skleneného mostu na svete, keďže medzi mostom a vodou sa bude nachádzať až približne 300-metrový prázdny priestor. Nespomenuli sme však to najpodstatnejšie číslo, a teda jeho dĺžku, ktorá sa zastavila až na hodnote 430 metrov, čím suverénne prekonáva všetky podobné mosty na svete. Sklenený most bude poskytovať aj najvyšší bungee jumping na svete. Výhľad nie je všetko, čo tento most ponúka. Milovníci adrenalínových aktivít si tiež prídu na svoje. Okrem bungee jumping-u sa budú na moste nachádzať aj tri hojdačky. Najdlhšia, takzvaná “obria hojdačka” bude dlhá od 150 do 170 metrov. Čína sa takýmito projektami snaží o zatraktívnenie národných parkov a zvýšenie návštevnosti.

Číňania museli unikátny sklenený most po dvoch týždňoch zavrieť

Most klenúci sa vo výške 300 metrov čelil „obrovskému“ množstvu návštevníkov“ z tohto dôvodu museli atrakciu na určitý čas pozastaviť. Most bol schopný prijať až 8000 návštevníkov denne, ale záujem bol podľa hovorcu desaťkrát väčší. Počas posledných dvoch rokov si na čínskom súťaživom domácom turistickom trhu už viac ako desiatka malebných oblastí vybudovala sklenené chodníky pripevnené ku skalným stenám či nad kaňonmi, aby prilákala viac návštevníkov s prísľubom trochu desivého, ale nezabudnuteľného zážitku.

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať