NADČASOVÉ DLAŽBY A OBKLADY

NADČASOVÝ DIZAJN OBKLADOV A DLAŽIEB

Ktorá dlažba je vhodná do vášho interiéru? Základom kvalitného interiéru nie je len vhodne vybratý nábytok alebo farby stien. Moderný interiér dosiahnete použitím kvalitných materiálov pri obkladoch. V súčasnej architektúre sa v interiéroch často používajú veľké formáty obkladov a dlažieb. Má to hneď niekoľko výhod - zvýrazňujú sa veľké plochy stien, alebo podláh. Výhodné sú rovnako pre jednoduchšiu údržbu a menší počet škár, v ktorých sa zadržiavajú zbytočné nečistoty a samozrejme hlavný dôvod je vizuálny opticky zjednocuje priestor, definuje jeho kontúry, plochu a zvyšuje kvalitu danného priestoru.

Široká škála produktov, výtvarne pôsobivá kresba, detailné vypracovanie jedinečných materiálov, dokonalý dizajn – to sú podstatné vlastnosti výrobkov spoločnosti ProCeram, ktorá na český a slovenský trh prináša obklady a dlažby pre luxusné interiéry. Aby vám ninteriér slúžil čo najdlhšie a aby bol nadčasový a aj po rokoch stále inn, oplatí sa zorientovať v  ponuke a trendoch obkladov i dlažieb, ktoré ponúka trh a aké sú jeho možnosti a hranice.

 

Dlažby a obklady - formáty a jedinečnosť materiálov

15 x 15 centimetrov, prípadne 20 x 20 patrilo do deväťdesiatych rokov minulého storočia k najpoužívanejším rozmerom obkladov a dlažieb. Ten, kto chcel iný prípadne väčší rozmer, mal k dispozícii 30 x 30 alebo maximálne 33,3 x 33,3 cm. Technológia nedovolila iný formát. Vďaka novým technológiám a pokrokom v oblasti dlažieb sa dostávajú na trh materiály s jedinečnou štruktúrou kresby a formátov. V súčastnosti sú dlažby a obklady dokonca aj s rozmermi 3 x 1,5 m. Pri hrúbke 6 mm má tento prvok dostatočnú mechanickú pevnosť a zároveň pomerne nízku hmotnosť. Dlažba už nie je tvorená iba typickými štvorcami, ale aj obdĺžnikmi či inými tvarmi. Veľké formáty nie sú len optickým highlightom, ale aj ich cena je porovnateľná s klasickými menšími dlaždicami. Na druhej strane prináša výber veľkých formátov aj určité komplikácie , kladenie dlažby s väčšími rozmermi trvá dlhšie, a je rovnako náročnejšie a drahšie.

Dlažby a obklady a ich povrchové úpravy sú k dispozícii v rôznych prevedeniach. Výhodou lešteného prevedenia je odraz svetla. Matná povrchová úprava zabezpečuje potrebnú protišmykovosť. Dôležitým momentom pri tomto materiáli sú možnosti jeho opracovania. Výrobný závod TechnoArt ponúka možnosti opracovania rezu vodným lúčom, výrobu mozaík až po výrobu tvaroviek. Multiformáty – úpravou základných rozmerov dlažieb sa dajú získať rôzne formáty – vzniknú zaujímavé kombinácie kladenia, ktoré pôvodný výrobca neponúka. Veľkú časť výrobného portfólia TechnoArtu tvoria špeciálne typy tvaroviek na zákazku. Výsledkom potom môžu byť prelivové hrany bazénov, detaily jeho okolia, odtokové mriežky, rezané dekory podľa zákazníkovho návrhu či protisklzové plochy.

Prv než sa rozhodnete. Myslite na to, že výber obkladov a dlažby a má obrovský vplyv na charakter interiéru. Navrhujte preto s citom.

Zdroj: www.proceram.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať