Timeless Steel

Timeless Steel

"Timeless Steel bude nie další, ale ten správny kus nábytku v tvojom domove.” Takto znie úvodné motto mladého nemeckého dizajnéra Floriana Erba, ktorý vytvoril skutočne fascinujúco pôsobiacu sériu nábytku. Či si tieto umelecké diela užívame v teple domova alebo v kancelárii, radosť z pohľadu na ne je priam predurčená. Filozofia tvorcu je postavená na troch fundamentálnych pilieroch, ktoré sa odzrkadľujú aj fyzicky vo výsledných produktoch - individualita, kvalita a nadčasovosť. Základom každého kusu nábytku Timeless Steel je kvalitná čierna oceľ. Tá je mnohokrát kombinovaná s rôznymi sortami masívneho dreva podľa požiadaviek objednávateľa. Dub, čerešňa, orech, zebrano a ďalšie exkluzívne dreviny nachádzajú harmóniu v spolupráci s kovovými prvkami stolov, stoličiek, skríň, šatníkov, kabinetov a pod.

Materiálové spojenie takého druhu bezpochybne dominuje akémukoľvek priestoru - vytvára silnú individualitu. Kvalita dizajnu a spracovania nábytku je na vysokej úrovni, celá séria je handmade a detailne kontrolovaná pred doručením. Oceľ a otázka korózie je vylúčená vďaka utesneným oceľovým povrchom, ktorý zabezpečuje optimálnu ochranu. Poetický detail mramorového efektu na povrchu opracovanej čiernej ocele tiež stojí za povšimnutie - ako keby ukrývala nejaké nevyslovené tajomstvo. Prívlastok nadčasovosti je dosiahnutý unikátnym minimalizmom - vyznačuje sa jednoduchou a jasnou linearitou, ktorá prezrádza eleganciu a zmysel pre dobrý vkus.

Našim favoritom z dielne Timeless Steel je robustný konferenčný stolík s asymetricky usporiadanými nôžkami v kombinácii s masívnym drevom. Vyznačuje sa netypickosťou, intenzívnou prítomnosťou v priestore a subtílnym dizajnom. V ponuke ale nachádzame aj štýlový stojan na palivové drevo a skrinky, ktoré si tiež zaslúžia superlatívy za svoj prvý, ale aj druhý dojem. Samozrejme, praktická implementácia sklených políc a panelov, LED osvetlenia a zásuviek podľa požiadaviek tiež nie je problémom do ktoréhokoľvek kusu nábytku. O inšpiratívnom nemeckom dizajnérovi a jeho prácach ešte určite budeme počuť!

Zdroj: timeless-steel Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať