Kúpeľňa po novom

Akú rolu zohráva kúpeľňa v našom živote?

V prvom rade, samozrejme, plní praktickú funkciu. Tiež sa podieľa sa na procese, počas ktorého sa zbavujeme nečistôt v zmysle fyzickom, ale aj myšlienkovom. Je to priestor, v ktorom začíname a končíme aktivity dňa, priestor ktorý nám opätuje výraz v zrkadle. Nie je to “len” kúpeľňa - je to miesto, ktoré je esenciálnou súčasťou nášho života a preto by mala reflektovať nielen účelovú, ale aj estetickú stránku interiéru bez ohľadu na domáce alebo verejné prostredie. Dnes si predstavíme niekoľko inovačných dizajnérskych trendov, ktoré inšpirujú a posúvajú kúpeľnový priestor na vyšší level. Nechali sme sa ovplyvniť európskymi špičkovými smermi, pre ktoré je kvalita vo všetkých smeroch prioritná. V súčasnosti sa kladie značný dôraz aj na ekologickú kompatibilitu materiálov a výroby.

Inteligentné sklo

Vývoj sa denne posúva, čo umožnuje široký výber nových materiálov a možnosti aj v oblasti kúpeľne. Technológie robia z priehľadných sprchovacích kútov technologickú hračku. Ak chcete zachovať svetelnú priepustnosť a pritom ostať v anonymite, môžete využiť inteligentné sklo. Elektricky riadená fólia v prípade potreby premení sklo stlačením ovládania na nepriehľadné

Farebnosť a materiály

Čo sa týka porcelánových a kameninových obkladov, záujem o geometrické a prírodné vzory s diskrétnou štruktúrou a sofistikovanou kresbou stúpa. Reinterpretácie dreva, betónu, kameňa alebo kovu sa stávajú obľúbenými vďaka efektnosti, ale svojim spôsobom tiež nenútene imitujú spojenie s prírodou.Jedným z našich favoritov je napríklad nová línia onyxových keramických obkladačiek z dielne FLORIM. Elegantná textúra minerálu je dostupná v rôznych farbách a odtieňoch vo veľkých doskách s rozmermi až 300x150x6mm. Nekonečne pôsobiace povrchy vyjadrujú exkluzivitu a svojim silným charakterom úplne uchvátia na pohľad.

Krytina Florim vyrobená z jemnej porcelánovej kameniny poteší fanúšikov industriálne ladených kúpelní. Svojou jednoduchosťou je skutočne pôsobivá a veľkolepá v akomkoľvek architektonickom kontexte. Vyniká širokou paletou farieb a modulárnych veľkostí, no v ponuke je aj dekoračný systém v menšej vizuálnej mierke, ktorý do priemyselnej linearinty komponuje organické tvary. Na scénu sa ďalej uvádza štýlový rôznorodý design tvaroslovia polygonálnych, futuristických váň a umývadiel. Tie sú dokonalými komplementmi do konceptu modernej kúpeľne. Nesmieme zabudnúť ani na správne osvetlenie a adekvátne svietidlá. Čo sa týka farebnosti, do popredia sa dostáva zlatohnedá, teplá béžová, bronzová, ale kombinácia s  monochromatickými odtieňmi dokážu obliecť kúpeľňový priestor do exkluzivity. Kúpeľňové inšpirácie nájdeme na veľtrhu Cersaie v Bologni. Talianske expo totiž udáva súčasnú módu a zároveň nadčasové smery, ktorými sa architektonicko-dizajnérsky trh uberá. Tu sa každý rok na jeseň stretnú top producenti sortimentu pre stavebníctvo a všetko, čo k tomu patrí. Vidíme sa tam v roku 2018!

Zdroj: florim.com  Foto: pinterest.com

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať