Minimalistický apartmán v Londýne

Minimalistický apartmán

Vitajte v minimalistickom apartmáne nachádzajúcom sa v Londýne so škandinávskou dušou. Projekt ponúka všetko, čo môže život ponúknuť. O jeho návrh sa postarala spoločnosť  Scenario Architecture. Architekti sa snažili vytvoriť čo najviac flexibilný priestor, pričom vsadili na priestrannosť, otvorenosť, minimalistický dizajn a variabilitu priestoru.  Apartmnán je zariadený kompletne v minimalistickom štýle a ekodizajne. Jednoduché ako aj čisté línie sú doplnené kompozíciou zaujímavých geometrických tvarov a interiérových prvkov.

Denné svetlo

Nezanedbateľná úloha svetla. Svetlo má obrovskú silu na náš organizmus. Na náš spánok, na našu výkonnosť, ale i celkovú pohodu. Okrem toho, že priestor tohto bytu je plný denného svetla, dôležitú úlohu v ňom zohráva aj umelé osvetlenie. Umelé svetlo nie je len nevyhnutnou súčasťou civilizácie, ktorá sa vo večerných hodinách ponorí do tmy. Tak ako množstvo slnečného žiarenia aj intenzita umelého osvetlenia v interiéri dokáže ovplyvňovať našu náladu, tvarovať priestor a nechať priestor vyniknúť dôležitým detailom (akcentácia dominánt interiéru).

Rozdelenie na zóny

Privátnu zónu bytu tvorí spálňa so samostatnou kúpeľňou a šatníkom. Minimalisticky zariadená spálňa nadväzuje na zvolenú koncepciu pravouhlých geometrických tvarov, vzdušnosť sa prepája s jednoduchosťou a praktickosť s účelnosťou. Počet kusov nábytku je zredukovaný na úplné minimum, dá sa zrátať na prstoch jednej ruky. Nič extravagantné, všetko je uzatvorené v jednoduchých pravidelných linkách v duchu myšlienky "less is MORE"

Zdroj: scenarioarchitecture.com

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať