Licht Liebe – láska k svietidlám

Zariaďujete svoj interiér a hľadáte svietidlá, ktoré doň nielen dokonale zapadnú, ale priestor aj optimálne osvetlia? Svietidlá môžu mať rôzny účel. Záleží na tom, či hľadáte nočné lampy, lampy na čítanie a prácu alebo dizajnové svietidlá, ktoré doplnia váš interiér. Rôznorodé tienidlá z netradičných materiálov a rôznych geometrických tvaroch – sú to prvky, ktoré používajú bytoví dizajnéri a architekti pri zariadovaní a navrhovaní bývania. Obľúbeným materiálom pre svietidlá je drevo, v kombinácii s farebnými káblami určite zaujme. Dlhé farebné káble sú veľkým hitom. Mnoho reštaurácií ,ale taktiež bytov a rodinných domov  si do svojich interiérov vyberá práve takéto moderné svietidlá.

Licht Liebe alebo v preklade láska k svetlu a svietidlám nachádza svoj pôvod v dobrodružnom príbehu na severe Austrálie. Zakladateľov totiž počas výletu osudovo upútala jasnosť a krása hviezdnej oblohy. Práve v tejto ideovej spomienke korení nápad na realizáciu projektu svietidiel Licht Liebe.  Nemecká spoločnosť kombinuje estetiku, jednoduchosť a funkčnosť, ktoré dopĺňa starostlivým remeselným spracovaním a ekologickým prístupom k prostrediu. "Každý prvok nášho dizajnu je vytvorený s úsilím dosiahnuť  štýlovú a útulnú atmosféru v akomkoľvek priestore. Špeciálne zameranie našich produktov spočíva v technickej náročnosti a kvalite použitých komponentov. Toto nekompromisné zameranie na dizajn a udržateľnosť je to, čo robí našu lásku k svetlu tak výnimočnou."

Svietidlá s expresívnym výrazom skutočne dokážu byť obohatením moderného interiéru nielen v  súkromých priestoroch, ale aj verejno-komerčných. Majú silný charakter, okrem svetla vyžarujú aj istý pocit pohodlia a takto účinne zocelujú výsledný dojem z miestnosti. Samozrejme, fakt, že sú tieto svietidlá vyrobené ručne a s vášňou, im dodávajú špecifickú pridanú hodnotu.

V ponuke nájdeme napríklad závesné svietidlá Zyla, ktoré svojim jednoduchým valcovitým tvarom pútajú pozornosť bez ohľadu na nasadenú výšku a druh priestoru. Vďaka výrobnému materiálu - brezovému drevu, pôsobia prírodne a príjemne.  Ďalej v repertoári svietidiel Licht Liebe nachádzame aj stolné lampy Rekoo, ktoré by sa dali charakterizovať prívlastkom retro. Základ je vyrobený z ručne rezaného brezového dreva, ktorý je doplnený štýlovým textilným káblom a veľkou LED žiarovkou.  Kombinovať moderný dizajn v interiéri nie je jednoduchou úlohou. Tieto svietidlá si však vieme predstaviť ako doplnky do celej škály súčasných štýlov, hodia sa rovnako k neutrálnym farbám ako aj k výraznejším. Nájdu si svoje miesto aj v ultra-moderných interiéroch, ale ale aj v priemyselnom, škandinávskom, provensálskom, bohémskom, ba dokonca aj vintage prostredí.

Zdroj: www.lichtliebe.de

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať