Kúpeľne – nápady a inšpirácie

Tentokrát sa znovu venujeme nami obľúbenej téme - kúpeľňam. Sú neodmysliteľnou súčasťou nášho života, či už doma, u návštevy alebo niekde na cestách. Je teda dôležité, aby bola účelná, ale, samozrejme, aj vizuálne oku lahodiaca. Väčšinou v kúpeľni nie je miesta na rozdávanie, treba sa k návrhu postaviť s logikou a poriadne si premyslieť kúpeľňový chod. Našťastie si spotrebiče ako práčka a susička už nachádzajú miesto mimo kúpeľne, čiže uvoľnujú priestor pre príjemnejšie aktivity. Nahrádzajú ich svietniky, aromalampy, atypické skrinky a doplnky - teda hlavnú rolu preberá oddych a relax v krásnom, aj keď malom prostredí.

Kúpeľne - nápady a inšpirácie

Čo sa týka farebnosti, biela je stále na top mieste, je nesmrteľná vďaka svojim vlastnostiam, ktoré podporujú výsledný efekt a to dlhodobo. Pôsobí čisto, elegantne a rozjasní aj menší priestor. Samozrejme povrchovej úprave sa nekladú hranice, mramor alebo perleť je atraktívna a vďačná obmena samotnej bielej. Nezabudnime ani na sivú - tá v posledných rokoch zažíva zlaté časy. Je veľmi praktická z rôznych aspektov - svedčí menším aj priestrannejším kúpeľňam, kvapky vody sú na nej nebadateľné rovnako ako prach a k ostatným farbám sa správa ambivalentne - dokáže prijať akýkoľvek akcent. No výborne ladí aj s kontrastnou čierno-bielou kombináciou. Základným pravidlom však je, že vyberáme nie viac ako tri farby.

Geometrické tvary

V kategórii vzorov sa veľkej obľube tešia geometrické tvary, štrukturované povrchy, imitácia prírodných motívov - kameňa, dreva, rôznych minerálov. Trend veľkoplošných dlaždíc tiež rozkvitá, pretože prepožičiavajú kúpeľňovému priestoru exkluzivitu a eleganciu. Bezbariérový sprchový kút a dažďové sprchy sa už snáď stali aj klasikou, pričom tohtoročnou novinkou sú medené batérie s vysokým leskom. Tie pôsobia skutočne luxusne, len či sa dokážu udržať trendy aj dlhšie než 2-3 roky, je otázne.

Minimalizmus

Úhľadnému minimalizmu v kúpelňach konkuruje retro alebo priemyselný štýl, resp. ozdobný barokový, ale však to neznamená, že zmiešaná konštelácia rôznych žánrov nemôže vyzerať kvalitne. No zmysel pre estetiku nedovolí prílišné prekombinovanie, zostaňme teda pri väčšinovom jednom a prepojme ho akcentmi a doplnkami z druhého. Finálny výsledok bude, koniec koncov, odzrkladlovať charakter a vkus obyvateľov.

Zdroj: proceram.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať