Kancelárie PROFIDA

Kancelárie PROFIDA

Kancelárie PROFIDA

Firma Profida nás oslovila s požiadavkou na návrh interiéru ich nových kancelárskych priestorov, kancelárie sú situované v komplexe Concorde Business park v neďalekom Schwechate, Rakúsko. Za úlohu sme dostali funkčne a esteticky modernizovať kancelárske priestory s úžitkovou plochou  330 m2.

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE:

Celková rekonštrukcia a modernizácia interiéru vychádzala z potrieb a požiadaviek objednávateľa a zaobišla sa bez zásahu do dispozície. Výrazné dispozičné zmeny v tejto fáze projektu už neboli možné. Napriek tomu sme sa snažili o definovanie funkčných zón prostredníctvom nábytku a použitých materiálov. Po vstupe do priestorov  sa otvára zaujímavý pohľad na dominantný recepčný pult na ľavej strane a originálnu lamelovú vešiakovú stenu po pravej strane. Samotný pracovný priestor kombinuje kvalitu open space a samostatných kancelárií, vytváraním menších pracovných skupín je naďalej možné pracovanie v skupinách bez negatívnych vstupov klasického "open space" priestoru. Navrhnuté úpravy vychádzajú zo základnej myšlienky jednoduchého a čistého pracovného prostredia s doplnkovými funkciami, ktoré zabezpečia v kancelárii dostatočný komfort pre zamestnancov a klientov.

KANCELÁRIE INTERIÉR - MATERIALOVÉ RIEŠENIE:

Materiálové riešenie priestoru vychádza zo vzťahu kontrastov bielej a sivej farby  (steny, podhľad a podlaha) a vložených stolárskych komponentov s prirodzenou kresbou masívneho dubového dreva kombinované s machom, ktorý krásne priesor dopĺňa a oživuje. Prostredníctvom zelených stien sme vytvorili priestor pre firemnú identitu - logo a firemnú grafiku. Takéto prírodné umelecké dielo je bezúdržbové, a to aj vďaka kvalitnému prevedeniu s dôrazom na funčné detaily.

Kancelárie PROFIDA

ROKOVACIA MIESNOSŤ A CHODBA:

Rokovacia miestnost, alebo takzvaná "zasadačka" je do chodby orientovaná priebežnou presklenou stenou. Chodba je pomerne široká a ťahá sa po celej dĺžke kancelárskych priestorov (monotónný a dlhý priestor na ktorom sa nič nedeje). Vzhľadom na to sme sa snažili o oživenie chodby prostredníctvom nástenných obkladov vo forme drevených lamiel a machových plôch do ktorých je integrovaný brand firmy Profida. Samotnú rokovaciu miestnosť tvorí centrálny, dominanntý stôl z dubového masívu s kovovou podnožou. Ponúka sedenie pre 8 osôb. Nástenné plochy sú tvorené machovou stenou s firemným logom + drevené dubové lamely v ktorých je vedená technika a kábeláž.
-
  • Typ projektu:   Návrh a realizácia, kancelárie interiér
  • Lokalita:            Schwechat, Rakúsko
  • Rok:                    2020 - 2021
  • Plocha:              330 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Foto:                   Jarolim.sk 

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Kancelárie Profida - pôdorys
Pôdorys
Kancelárie PROFIDA
Recepčný pult
Rokovacia miesnosť
Výklopné dubové lamely = vešiaková stena pri vstupe

Zdieľať