Investičné byty Mariahilfer

Investičné byty Mariahilfer

Investičné byty

Bytový dom  sa nachádza neďaleko Mariahilferstrasse v hlavnom meste Rakúska. Rekonštrukcia 2 investičných bytov určených do podnájmu s jasným konceptom - efektívne využitie malého priestoru, neutrálnosť a kontrast zvolených materiálov. Najzásadnejšou požiadavkou investora bolo vytvorenie jednotného konceptu bytu, ktorý bude vytvárať nájomníkom dostatok úložného priestoru a poskytovať "tailor made" riešenia šité pre tento priestor. Keďže je byt určený na prenájom, klient si želal tiež použitie odolných a trvácnych materiálov a maximálnu vzdušnosť obývacej izby.

Nábytok na mieru

Väčšina nábytku bola navrhnutá a vyrobená na mieru. Odkladacie priestory vytiahnuté až po strop, poskytujú dostatok úložnej kapacity. V predsieni je pripravená nika pre veľkú vstavanú skriňu. Z toho dôvodu môže byť v celom byte len minimum voľne stojaceho nábytku. Obývacia stena poskytuje okrem úložného priestoru a možnosti umiestnenia TV, taktiež "tajné" dvere do spálne. Bezrámové dvere zapadajú svojim členením do obkladu celej steny a touto formou sa pohľadovo strácajú v obklade. Nové nábytkové prvky zahŕňajú kuchynský kút s ostrovčekom, umiestnený na stred hlavnej obytnej miestnosti, ktorý zvýrazňuje osovú symetriu priestoru. Výrazným prvkom je aj "hra so svetlom" v zádverí ktoré v kombinácii so zrkadlom vytvára zaujímavý efekt a opticky zväčšuje priestor.

Pôdorys Investičné byty Mariahilfer

Pôdorys

Materialové riešenie

Základnú paletu oživujú kontrastné akcenty - sivé detaily a plochy. Priestor bytu v horizontálnej rovine prepája spoločný materiál - dubové drevo - v podobe podlahy a nábytku. Do "vyčisteného" pôdorysu, ktorý zjednocujú neutrálne biele steny sú vložené nábytkové solitéry. Tieto sú navzájom prepájané a vytvárajú kompaktný stolársky celok. Strohú materiálovú a farebnú paletu sme držali zámerne, nakoľko sa jedná o investičné byty, rátame s tým že dozariadovanie bytu bude plne v réžii nájomníkov, pre ktorých sme chceli vytvoriť neutrálnu paletu do ktorej budú môcť vstúpiť s vlasnou identitou a kreativitou.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia investičných bytov
  • Lokalita:            Viedeň, Rakúsko
  • Rok:                    2021
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Realizácia:       Richard Michalec

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Perspektíva podlažie

Perspektíva podlažie

Perspektíva byt číslo 2

Perspektíva byt číslo 1

Byt číslo 1

Perspektíva byt číslo 2

Zdieľať