kalimba – hudobný nástroj pre nehudobníkov

Kalimba

Pôvodný, viac než 1000 rokov starý africký hudobný nástroj, známy tiež pod názvami mbira, thumb piano, lamelofón, palcové piano, alebo prstové piano. Hrá sa na nej veľmi jednoducho - brnkaním palcami po kovových lamelách. Tóny sa vyludzujú jemným pohybom prstov po kovových lamelách uchytených na drevenej ozvučnici. Vyslovene láka k hre a experimentovaniu. Jej ľúbivý zvuk je bohatý na alikvótne tóny, preto sa s obľubou používa na muzikoterapeutické účely. Výborný nástroj na relax aj rozvoj jemnej motoriky u deti. Je využívaný aj pri vybračnej terapii a zvukových masážach. Navyše, jej konštrukcia je taká jednoduchá, že si ju deti môžu vyrobiť samé. Je to v podstate taká „hudobná skupina v dlani“.

Moderné kalimby

"Sme priatelia, ktorí menia sny o hudbe. Pred rokmi sme stáli pred výzvou, ako dostať hudbu späť medzi ľudí. Preto sme vyvinuli hudobný nástroj pre nehudobníkov – kalimbu, ktorú sme celú pretvorili tak, aby si na nej zahral skutočne každý. Kalimba vám zaručí zážitok z hry a hudby cez vaše ruky bez akejkoľvek znalosti hudobnej teórie.  Ku každej kalimbe pristupujeme osobitne, zaručujeme originalitu a unikátnosť každého jedného nástroja." Moderné kalimby sa vyrábajú z ušľachtilých materiálov a môžu mať rôzne tvary a veľkosti. "Podporujeme spoluprácu so slovenskými majstrami a dodávateľmi."

Hudobný nástroj pre všetkých

Vďaka jednoduchej technike hrania si na nástroji ľahko zahrá každý. Stačí nástroj uchopiť oboma rukami a palcami brnkať po kovových lamelách - podobne ako pri hre na konzole, alebo pri písaní SMS. Rezonančná doska je vyrobená z orechového dreva. Kovové lamely sú zoradené v dvoch radoch. Existujú rôzne tvary a rovnako rôzne materialové prevedenia, je len na vás ktorá sa vám pozdáva najviac a padne vám do oka. Pentatonické ladenie zaručuje príjemný a jednoduchý zážitok z hrania. Želáme vám príjemné experimentovanie a veľa zábavy pri hre na vašej kalimbe.

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať