Rozkladací nábytok – Ambivalenz

Smart nábytok

Zariaďovanie malého interiéru môže byť skutočnou výzvou. Do popredia sa dostáva dobre známa otázka – ako funkčne využiť všetok jeho potenciál, a zároveň priestor aspoň opticky zväčšiť? Napadá vám skladací nábytok? Potom ste na jednej vlne s našim dnešným favoritom.

Rozkladací nábytok - Ambivalenz - filozofia

Dizajnové štúdio AMBIVALENZ so sídlom v Berlíne vzniklo v roku 2012. Tím nemeckých dizajnérov sa špecializuje na inovatívne a flexibilné riešenia, zastávajúc čistotu a minimalizmus. Vo svojej tvorbe sú odhodlaní pretvárať malé priestory na veľké – a z tých veľkých robiť ešte priestrannejšie.

Kolekcia Fläpps

Vo svojej kolekcii Fläpps System stavili na modularitu a ich riešenie políc sa skutočne pýši nevídanou všestrannosťou v snahe vyťažiť maximum i z toho najmenšieho priestoru. Fläpps nepodlieha žiadnym konvenciám, moduly rôznych veľkostí si môže zákazník vyskladať presne podľa vlastných predstáv a špecifík zariaďovaného interiéru. Na rad prichádza využitie. I tu má systém Fläpps od klasických políc ďaleko, určite totiž nejde len o miesto pre uloženie kníh a dekorácií. Podľa výšky umiestnenia a rozmeru modulu poslúžia tieto objekty ako úsporné pracovné i jedálenské stolíky, vešiaky, úložisko na topánky a dokonca i stoličky, všetky v zjednotenom minimalistickom dizajne.

Hrúbka 20 milimetrov!

Nájdu si teda svoje miesto v každej časti bytu. Rozkladací nábytok - Ambivalenz - jeho flexibilita tu samozrejme nekončí, štúdio do dokonalosti dotiahlo odpoveď na otázku nie len načo, ale i kedy chceme tento inovatívny systém využívať. V čom všetky prvky kolekcie Fläpps naozaj vynikajú je ich schopnosť takmer zázračne zmiznúť, keď práve nie sú v prevádzke. V poskladanom stave dosahujú hrúbku sotva 20 milimetrov a sú tak ideálnym riešením i pre tie najstiesnenejšie priestory.

Farebné a materiálové prevedenia

Všetky produkty kolekcie Fläpps sú vyrobené z kvalitnej preglejky a dostupné v niekoľkých farebných variantoch. Minimalistické prevedenia v čiernej a bielej farbe či v dekore brezového dreva sú klasikou, ktorá neomrzí. V ponuke je však aj široký výber štýlových potlačí, vďaka ktorým sa každý objekt môže stať zároveň umeleckým dielom. Pri pretváraní akejkoľvek prázdnej steny na funkčný a zároveň dizajnovo výnimočný prvok interiéru sa teda fantázii medze nekladú.

Zdroj: ambivalenz.org

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať