JEDNA RUČIČKA OBSLÚŽI CELÝ DEŇ

Absolútny minimalizmus

Hodinky s jednou ručičkou na ciferníku? Naozaj existujú. Mohlo by sa zdať, že príchod inteligentných hodiniek s dotykovými displejmi má potenciál otriasť trhom s klasickými mechanickými analógovými hodinkami, avšak presný opak je pravdou. Klasické hodinky majú stále svoje nezameniteľné čaro, a práve to je dôvodom, prečo sa pre ne rozhodujú aj bonitní zákazníci, ktorí by inak nemali žiadny problém zaplatiť neslušné peniaze za umelo nadhodnotené smart hodinky. Typická skákajúca sekundová ručička tu nie je. Dokonca chýba aj minútovka, bez ktorej si analógové hodinky v podstate ani nevieme predstaviť. Napriek tomu sú hodinky bez tažkostí čitatelné a jasné.

Botta Design

Nemecká spoločnosť Botta-Design je nemeckou stálicou vo výroby jednoručkových časomier. Z hľadiska propagácie moderného dizajnu je zástancom jednoručičkových hodiniek nemecká značka Botta Design. Za dizajnom tejto nemeckej firmy stojí osvedčený a veľmi skúsený dizajnér Klaus Botta. Náramkové hodinky Botta-Design sú výrazne ale napriek tomu elegantné a minimalistické hodinky, ktoré majú vycibrený a jemný dizajn. Hodinky sú po dlhej až 25 ročnej histórii synonymom kvality, precíznosti, prestíže a remeselníctva najvyššej úrovne. Design hodiniek  je prehľadný a vyvážený, takže všetko precízne ladí. Hodinky získali taktiež mnohé významné ocenenia ako napríklad: Red Dot Design Award, Good Design a taktiež ocenenie German Design Award.

Botta-Design Uno

Design hodiniek Botta-Design Uno Automatic Black Edition je prehľadný a vyvážený. Remienok hodiniek je sýto čierny. Oceľové puzdro hodiniek vrátane korunky v identickom materialovom prevedení, čo pravdivo zodpovedá anglickému názvu Black Edition. V útrobách výrobku je strojček SW-20AC/ETA 2824-2. Jedná sa o strojček s automatickým naťahovaním, ktorý pracuje na frekvencii 28 800 polokmitů / h Strojček má celkom 25 kameňov. Čítanie času na jednoručkových hodinkách síce nie je príliš jednoduché a komfortné, ale keď si na ciferníku zvyknete na 144 rysiek v päťminútových intervaloch, nie je čo riešiť.

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať